Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Kradli pomniki na terenie powiatu żnińskiego i nakielskiego. Jeden mężczyzna już w rękach policji

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy #dopuścili się znieważenia miejsc pochówku zmarłych kradnąc pomniki i elementy wystroju nagrobka na szkodę różnych pokrzywdzonych. Jeden z nich został zatrzymany wczoraj. Ujęcie drugiego jest tylko kwestią czasu.

Pod koniec czerwca br. barcińscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży marmurowego pomnika o wartości 3 tys. zł z cmentarza w Łabiszynie. Miało do niej dojść na przełomie maja i czerwca, a pokrzywdzony złożył w tej sprawie stosowne zawiadomienie. Poszukiwaniami sprawcy tego karygodnego czynu zajęli się kryminalni z tamtejszego komisariatu.

Funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali dwóch sprawców. Wczoraj (6.07.22) zatrzymali 21-latka na terenie sąsiedniej gminy. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty. Dotyczyły one znieważenia miejsca spoczynku zmarłego poprzez kradzież pomników na terenie powiatu żnińskiego i nakielskiego.

Skradzione mienie zostało odzyskane. Sprawcy tych haniebnych czynów staną przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Materiał: podkom. Wioleta Burzych / Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Nieroby, w dniu 07-07-2022 15:22:10 napisał:

  Łapy podcinać takim imbecylom żeby zmarłych okradać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -7 (13)

  Kamonton, w dniu 07-07-2022 15:53:48 napisał:

  Przecież zmarłym i tak już się nie przyda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 3 (11)

  Micki, w dniu 07-07-2022 18:00:05 napisał:

  Tak jak już pisałem nakielskie pałki tylko potrafią łapać kierowców do niczego innego się nie nadają.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  grabarz, w dniu 07-07-2022 21:21:50 napisał:

  No niestety-świat i wartości jakie znaliśmy to już historia.Bezwzględność,brutalizacja,przemoc zaczynają dominować.Kradną już wszystko-okradają groby,kradną zwłoki.Straż Cmentarna to dzisiaj już na wielu nekropoliach standard ochrony i gwarancja bezpieczeństwa.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Realista, w dniu 07-07-2022 21:24:22 napisał:

  Bo ludziom palma odbija i pałace stawiają zmarłym zamiast wspomóc np. bezdomne zwierzęta. Zmarłym taki pałac do niczego nie jest potrzebny.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Budowa magazynów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)