Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2024

Prelekcja o uzależnieniach. Spotkanie z uczniami w ramach "Dnia zdrowia"

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i asp. Maciej Mróz z nakielskiej komendy# spotkali się z uczniami „Żeglugi”, w ramach zorganizowanego „Dnia zdrowia”. Podczas prelekcji funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzestępczości i uzależnieniach.

W czwartek (18.04.24) nakielscy dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz i asp. Maciej Mróz, na zaproszenie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, przeprowadzili zajęcia dla uczniów, w ramach organizowanego przez szkołę „Dnia zdrowia”.

Funkcjonariusze przypomnieli kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili, jakie są jej przejawy, a także, jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Funkcjonariusze omówili, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane i jak ich unikać. Wiele słów padło na temat hejtu czy stalkingu oraz jakie konsekwencje prawne niosą za sobą te przejawy nienawiści internetowej.

Funkcjonariusze uświadamiali również młodzieży, jak łatwo popaść w uzależnienia, zarówno te związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, ale także od telefonu, komputera czy gier.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 25

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)