Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 maja 2024

"Ruch to zdrowie". Wyłoniono zwycięzców konkursu recytatorskiego

fot. powierzone

fot. powierzone

9 maja 2024r. w Przedszkolu #Gminy Sadki "Dobre Ludki", oddział w Dębionku, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Ruch to zdrowie."

Tematyka tegorocznego konkursu jest odpowiedzią na kierunki polityki oświatowej państwa, które przedszkole realizuje. Jednym z priorytetów MEN na rok szkolny 2023/2024 jest "Wspieranie i zachęcanie uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej ", stąd pomysł na recytację wierszy o tematyce sportowej.

Do konkursu zgłoszonych zostało 12 dzieci z 3 placówek: z Bnina, Sadek i Dębionka.

Jury w składzie: p. Joanna Nowicka – kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Sadkach, p. Karolina Narloch - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach – filia w Radziczu, p. Mariusz Czyż – zastępca kierownika referatu organizacyjnego Urzędu Gminy w Sadkach wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

3,4 - latki:

I.  Piotr Lewiński - Sadki

5,6 - latki:

I. Marta Mocek - Bnin

II. Maja Szpojda – Dębionek

III. Olga Lewińska - Sadki

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi! Rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękuję za przygotowanie dzieci do konkursu oraz za zapewnienie dzieciom transportu do Dębionka. Pani dyrektor przedszkola „Dobre Ludki”, Dorocie Wiśniewskiej, dziękuję za pomoc w organizacji konkursu. Szanownemu Jury dziękujemy za owocną pracę w komisji konkursowej!

Materiał: Wychowawca Magdalena Drozdowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)