Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2024

O korzyściach płynących z czytania książek. Zajęcia biblioteczne

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 15 marca Gminna Biblioteka #Publiczna w Sadkach miała przyjemność odwiedzić Filialną Szkołę Podstawową w Dębowie. Zajęcia przeprowadzone zostały w dwóch klasach I i II.

Uczniowie wysłuchali dwóch przygotowanych prezentacji dotyczących Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w dniu urodzin Andersena oraz dowiedziały się o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Wspólnie odkryliśmy korzyści płynące z czytania książek oraz dowiedzieliśmy się jakie przesłanie ukrywają się pod czytanymi baśniami. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu książki Åsy Lind pt. „Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk". Dzięki nim mogliśmy wspólnie zastanowić się nad takimi zagadnieniami jak to, czym jest pytanie, czemu służy i kiedy je zadajemy w codziennym życiu. Na koniec zajęć dzieci używając papierowych talerzyków, papieru oraz bloków indywidualnie wykonały bohatera opowieści, czyli paskowego wilka. Serdecznie dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zajęć w miłej i przyjaznej atmosferze.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)