Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2024

Czas podsumowań i refleksji. Pożegnanie uczniów klas piątych

fot. ZSCKR w Samostrzelu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

W miniony piątek, 26. kwietnia w Zespole Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 18 uczniów technikum weterynarii i 19 uczniów technikum rolniczego podczas uroczystego apelu otrzymało z rąk swoich wychowawców: pani Aleksandry Składanowskiej i pana Radosława Hyżego świadectwa ukończenia szkoły.

Ceremonia zakończenia szkoły to czas podsumowań, refleksji i różnorodnych emocji. Towarzyszą one uczniom, nauczycielom i rodzicom. Nie inaczej było i tym razem w Samostrzelu.

Ciepłymi słowami uczniów klas piątych pożegnała pani dyrektor Małgorzata Ciechanowska. Wszystkim podziękowała za wysiłek i zaangażowanie. Szczególne słowa uznania skierowała do uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem: Martyny Jasińskiej - średnia ocen: 5,26, Klaudii Lewinskiej - średnia ocen: 5,1, Marii Kowalskiej - średnia ocen: 4,81, Martyny Walczak - średnia ocen: 4,81 z klasy V technikum weterynarii oraz Kamila Gzika - średnia ocen: 4,93, Igora Lemke - średnia ocen: 4,93 i Magdaleny Rzendkowskiej - średnia ocen: 4,78 z technikum rolniczego, a Ich rodzicom wręczyła listy gratulacyjne.

Za dodatkowe działania na rzecz szkoły, reprezentowanie jej podczas rozmaitych wydarzeń, konkursów docenieni zostali finaliści Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych: Mikołaj Torochow,  Kamil Gzik i Martyna Jasińska, a także Maria Kowalska i Tomasz Kowalski  za osiągnięcia sportowe.

Do absolwentów okolicznościowe słowa skierowała również Asia Pokojska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, podziękowała Im za lata spędzone w szkole i życzyła  kolejnych sukcesów. Z kolei absolwenci – Emilia Sztejka i Igor Lemke skierowali wzruszające podziękowania do dyrekcji, nauczycieli, rodziców i pozostałych pracowników szkoły.

Na zakończenie, uczniowie klas IV technikum, którzy przygotowali pożegnalną uroczystość i czuwali nad jej przebiegiem, zaprosili wychowawców klas kończących szkołę, p. A. Składanowską i p. R. Hyżego do udziału w turnieju Milionerzy. Ten  punkt programu okazał się trafnym podsumowaniem wszystkich emocji towarzyszących zakończeniu szkoły średniej.

Materiał: Weronika Kiestrzyn, Wiktoria Nowak ( IV LT) / ZSCKR w Samostrzelu

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)