50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

fot. pixabay.com
Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
- Inwestowanie w kompetencje cyfrowe będzie procentowało w najbliższych latach, a zapotrzebowanie na specjalistów od różnych sfer cyfrowego świata, będzie rosło. W tych kreatywnych przestrzeniach wnioskodawcy będą mogli umieścić między innymi supernowoczesne komputery, projektory multimedialne, ekrany studyjne, mikrofony czy zestawy do programowania i robotyki. Chcemy zaszczepić w obywatelach, szczególnie tych najmłodszych, pasję do nowych technologii i zachęcić do wyboru ścieżki kariery w branży ICT - powiedział minister.
Przy tworzeniu konkursu Centrum Projektów Polska Cyfrowa wraz z Politechniką Łódzką założyło dwie ścieżki wsparcia, w ramach których mogą poruszać się wnioskodawcy: multimedialną oraz robotyczno-programistyczną. Dofinansowanie na zakup sprzętu może zatem objąć zarówno zestawy Greenscreen, gogli VR, sprzętu streamingowego, tabletów graficznych czy aparatów fotograficznych, jak i mikrokontrolery, komponenty robotyczne czy zestawy do nauki elektroniki. Pełna lista sprzętów, na które dofinansowanie można otrzymać znajduje się w dokumentacji konkursowej TUTAJ.
Utworzonych/doposażonych zostanie maksymalnie 50 pracowni komputerowych, dzięki którym mieszkańcy zyskają przestrzeń do nauki i rozwijani pasji w zakresie najnowszych technologii.
Jak złożyć wniosek?
Uruchomiony dziś nabór będzie trwał 14 dni i nie będzie dzielony na rundy, a wnioski podczas niego składane będą weryfikowane w trakcie trwania naboru na bieżąco. Uprawnione jednostki samorządowe – gminy i miasta na prawach powiatu – mogą złożyć tylko jeden wniosek. Czas na złożenie wniosków mija 6 października br. o godzinie 16:00.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
On, w dniu 25-09-2023 07:31:06 napisał:
odpowiedz
do on, w dniu 27-09-2023 21:19:28 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!