Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

Baśniowe "Ludzieńki" tematem zajęć. Poprowadziła je Katarzyna Baszak

fot. Kamila Wełniak-Bohdanowicz

fot. Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Uczniowie i dzieci Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie w listopadzie uczestniczyli kolejny raz #w stacjonarnych warsztatach plastycznych. Poprowadziła je pani Katarzyna Baszak z Brzózek – malarka, plastyczka i pedagog. Zajęcia odbyły się przy współpracy z Centrum Kształcenia w Dębowie.

Tematem przewodnim spotkania były baśniowe postacie – Ludzieńki według Dariusza Twardocha – współczesnego artysty posługującego się techniką suchego pastelu.

Ludzieńki to marionetki, które opuszczone przez swego Lalkarza, zaczynają żyć własnym życiem, jak ludzie. Postaci kukiełek, nawiązując do beztroskich lat dzieciństwa, stanowią pretekst do opowieści o dorosłym człowieku, jego marzeniach i uczuciach: miłości, tęsknocie, smutku, samotności itd.

Dla lepszej organizacji uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą. W trakcie pracy wykorzystywano technikę suchych pasteli. Działania podczas warsztatów dostosowane były do możliwości psychofizycznych poszczególnych grup wiekowych. Praca i zabawa pod czujnym okiem malarki była „brudząca”, ale bardzo pasjonująca dla wszystkich artystów. Z barwnych i tworzonych z dużym zaangażowaniem prac plastycznych utworzone zostały niezwykle ciekawe wystawy – pokaz wrażliwości i umiejętności dzieci.

Warsztaty odbyły się dzięki współrealizacji projektu Stowarzyszenia „Michał” z Dębowa, pt. "Mali artyści" współfinansowanego przez Urząd Gminy Sadki. Celem tego projektu jest upowszechnianie kultury i sztuki oraz rozwój edukacji artystycznej. Aktywność ta przynosi dzieciom wiele korzyści, m.in.: rozwija zainteresowania i indywidualność, pomaga w usuwaniu napięć i konfliktów, daje radość i zadowolenie, rozwija empatię, samodzielność i wytrwałość, wzbogaca wnętrze oraz kształtuje wartości duchowe. W ramach realizacji zadania uczniowie uczestniczyli w stacjonarnych warsztatach plastycznych i w plenerowych spotkaniach ze sztuką w Brzózkach.

Materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)