Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Brąz dla mieszkanki pow. nakielskiego. Świetna forma Pauliny Chrzanowskiej

fot. klubowe media społecznościowe

fot. klubowe media społecznościowe

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się w# Kruszwicy (powiat inowrocławski) Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23 w wioślarstwie. Polacy w silnie obsadzonej stawce zdobyli sześć medali, z czego trzy krążki wywalczyli sportowcy z Kujaw i Pomorza.

W czempionacie wystąpiło ponad 770 uczestników z 32 państw. W 38-osobowej reprezentacji Polski było trzynaścioro wioślarek i wioślarzy z Kujaw i Pomorza. To już czwarta impreza rangi europejskiej rozgrywana na Gople. Po Akademickich Mistrzostwach Europy (2009) i Mistrzostwach Europy Juniorów (2013), działacze Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica podjęli się trudu organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Znakomite recenzje uczestników oraz European Rowing (Europejska Federacja Wioślarska) sprawiły, że po czterech latach ponownie pod Mysią Wieżą o medale walczy najlepsi wioślarze do lat 23 Starego Kontynentu.

- Mistrzostwa w Kruszwicy miały bardzo silną obsadę, w pełnych składach startowały najsilniejsze wioślarskie nacje – Wielka Brytania i Niemcy. Reprezentacja Polski wypadła bardzo dobrze, co prawda zabrakło złota, ale zdobyliśmy aż sześć medali: trzy srebrne i cztery brązowe – mówi Stefan Janeczek, główny organizator mistrzostw, prezes KW Gopło Kruszwica. – Co ciekawe trzy krążki padły łupem zawodników z klubów z Kujaw i Pomorza. Nic tak nie cieszy organizatora, jak sukcesy gospodarzy.

Srebrny medal zdobył Oskar Streich (AZS UMK Toruń) płynący w czwórce bez sternika z Patrykiem Wojtalakiem, Emilem Jackowiakiem i Przemysławem Wanatem. Nasza czwórka uległa tylko osadzie Rumunii, a wyprzedziła na celowniku Białorusinów. Tytuły wicemistrzyń Europy U-23 zdobyły też Polki w czwórce bez sterniczki i dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Brązowe medale padły łupem Kornelii Semrau i Zofii Borzyszkowskiej (obie RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz). Nasza dwójka wagi lekkiej bez sterniczki finiszowała za osadami Włoch i Turcji.

Również na trzecim stopniu podium stanęły Barbara Streng (Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie) i Paulina Chrzanowska (RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz), płynące w czwórce podwójnej z Katarzyną Dudą i Barbarą Jęchorek. Polki finiszowały za Rosjankami i Szwajcarkami.

Do mety trzecia dopłynęła też kobieca ósemka z Małgorzatą Strybel (RTW LOTTO Bydgostia), Adrianną Paszkowska, Julią Weiwer (obie AZS UMK Toruń) i Katarzyną Pawełczak (sterniczka, BTW Bydgoszcz), ale w związku z faktem, że startowały tylko trzy osady, Polki medalu nie otrzymały - tak stanowią przepisy FISA (Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej).

- Gratuluję naszym wioślarzom dorobku medalowego, a organizatorom wspaniałej imprezy, która zebrała pochlebne recenzje – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Bardzo cieszy mnie fakt, że wszystkie zawodniczki i zawodnicy z Kujaw i Pomorza, którzy stanęli na podium Mistrzostw Europy to nasi aktualni stypendyści. Wspieranie młodych talentów przynosi efekty!

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wsparł organizację Młodzieżowych Mistrzostw Europy kwotą 215 tysięcy złotych. Dodatkowo 50 tysięcy złotych przeznaczono na zakup pomostów pływających w ramach projektu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa.

Materiał: Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Inernauta, w dniu 09-09-2021 15:41:22 napisał:

    Gratulacje dla zawodników

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Cytryna
3,99PLN
Konstrukcje stalowe
Pomidor malinowy
4,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)