Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
11 marca 2018

Całodzienna wycieczka. Uczestnicy zwiedzili największą europejską jasknię

fot. powierzone

fot. powierzone

Na kolejny, czyli szósty dzień naszego pobytu w Słowenii zaplanowano całodniową wycieczkę.

Zaczęliśmy od zwiedzania największej w Europie Jaskini Postojnej, która została wydrążona przez rzekę Pivkę. Podziwialiśmy niesamowite widoki i różnorodne formy skalne, stalaktyty, stalagmity i stalagnaty przemieszczając się podziemną kolejką. Przeszliśmy także po Moście Rosjanina i podziwialiśmy 3 galerie: Spaghetti, Białą oraz Czerwoną. Wielką atrakcją w Jaskini Postojnej była możliwość podziwiania bezokiego płaza - odmieńca jaskiniowego zwanego ludzką rybą.

Podczas drugiego etapu wycieczki odwiedziliśmy Zamek Predjama. Ten niezwykle malowniczy zabytek usytuowany jest na zboczu skały. Jego lokalizacja sprawiała, że nigdy nie został zdobyty przez wrogów. Z zamkiem tym związane są barwne opowieści.

Sobotnie popołudnie spędziliśmy w nadmorskiej miejscowości Piran, z której brzegu zobaczyć można wybrzeże Chorwacji i Włoch. Przewodniczka pochodząca z Chorwacji i umiejąca mówić po polsku opowiedziała nam piękną historię tego miasta, a także oprowadziła po trzech kościołach: Franciszkanów, świętego Jerzego, a także świętego Piotra. Następnie przeszliśmy na Plac 1 Maja, gdzie zakończyliśmy naszą wycieczkę. Wenecki styl miasta wzbudził zachwyt u uczniów technikum architektury krajobrazu. Był to dzień pełen wrażeń.

Dla wszystkich, nie tylko weterynarzy, ciekawostką było to, że ludzka ryba ma skórę podobną do człowieka, jej serce bije raz na minutę i potrafi nie jeść przez dziesięć lat.

 materiał: Martyna Gil

Autor niie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)