Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 marca 2018

Całodzienna wycieczka. Uczestnicy zwiedzili największą europejską jasknię

fot. powierzone

fot. powierzone

Na kolejny, czyli szósty dzień naszego pobytu w Słowenii zaplanowano całodniową wycieczkę.

Zaczęliśmy od zwiedzania największej w Europie Jaskini Postojnej, która została wydrążona przez rzekę Pivkę. Podziwialiśmy niesamowite widoki i różnorodne formy skalne, stalaktyty, stalagmity i stalagnaty przemieszczając się podziemną kolejką. Przeszliśmy także po Moście Rosjanina i podziwialiśmy 3 galerie: Spaghetti, Białą oraz Czerwoną. Wielką atrakcją w Jaskini Postojnej była możliwość podziwiania bezokiego płaza - odmieńca jaskiniowego zwanego ludzką rybą.

Podczas drugiego etapu wycieczki odwiedziliśmy Zamek Predjama. Ten niezwykle malowniczy zabytek usytuowany jest na zboczu skały. Jego lokalizacja sprawiała, że nigdy nie został zdobyty przez wrogów. Z zamkiem tym związane są barwne opowieści.

Sobotnie popołudnie spędziliśmy w nadmorskiej miejscowości Piran, z której brzegu zobaczyć można wybrzeże Chorwacji i Włoch. Przewodniczka pochodząca z Chorwacji i umiejąca mówić po polsku opowiedziała nam piękną historię tego miasta, a także oprowadziła po trzech kościołach: Franciszkanów, świętego Jerzego, a także świętego Piotra. Następnie przeszliśmy na Plac 1 Maja, gdzie zakończyliśmy naszą wycieczkę. Wenecki styl miasta wzbudził zachwyt u uczniów technikum architektury krajobrazu. Był to dzień pełen wrażeń.

Dla wszystkich, nie tylko weterynarzy, ciekawostką było to, że ludzka ryba ma skórę podobną do człowieka, jej serce bije raz na minutę i potrafi nie jeść przez dziesięć lat.

 materiał: Martyna Gil

Autor niie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)