Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2021

Dzieci poznały zawód bibliotekarza. Gość dostał wyjątkowy prezent

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Na zaproszenie p. Anny Żmudzińskiej i grupy# "Biedronek", dnia 28 kwietnia przedszkole Dobre Ludki w Sadkach odwiedziła p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach Joanna Brzozowska .

Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza. Podczas zajęć 6 latki dowiedziały się co to jest kapitałka, UKD czy karta katalogowa oraz do czego służy katalog. Poznały też budowę książki. Ponadto każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie opisać swoją książeczkę. Pani Joanna opowiedziała też o procesie opisywania egzemplarzy zanim trafią do wypożyczenia. Okazało się, że dzieci mają bardzo dużo wiedzą o książkach i bibliotece. Wielu z nich jest już zapisanych do sadkowskiej książnicy i bardzo chętnie wypożycza ulubione lektury. Warsztaty stały się inspiracją do wspaniałej zabawy w bibliotekę. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę i zakładkę do książek.

Materiał: Joanna Brzozowska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)