Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2021

Dzieci poznały zawód bibliotekarza. Gość dostał wyjątkowy prezent

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Na zaproszenie p. Anny Żmudzińskiej i grupy# "Biedronek", dnia 28 kwietnia przedszkole Dobre Ludki w Sadkach odwiedziła p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach Joanna Brzozowska .

Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza. Podczas zajęć 6 latki dowiedziały się co to jest kapitałka, UKD czy karta katalogowa oraz do czego służy katalog. Poznały też budowę książki. Ponadto każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie opisać swoją książeczkę. Pani Joanna opowiedziała też o procesie opisywania egzemplarzy zanim trafią do wypożyczenia. Okazało się, że dzieci mają bardzo dużo wiedzą o książkach i bibliotece. Wielu z nich jest już zapisanych do sadkowskiej książnicy i bardzo chętnie wypożycza ulubione lektury. Warsztaty stały się inspiracją do wspaniałej zabawy w bibliotekę. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę i zakładkę do książek.

Materiał: Joanna Brzozowska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)