Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 maja 2024

Praca z gliną. Ceramiczne zajęcia dla uczniów

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

Poniedziałek rozpoczęliśmy od zajęć ceramicznych #z klasą II. Dzieci miały okazję pracować z gliną, poznać podstawowe słownictwo oraz zobaczyć jak wygląda nasz pięć ceramiczny.

Na dobry początek każdy uczeń otrzymał od instruktorki, Pani Iwony Biniak, kawałek gliny. Odpowiednio go wyrabiał,  aby końcowo go rozwałkować. Następnie każdy wyciął serce, które można było ozdobić pozostałą gliną. Tutaj było miejsce na pomysłowość i wyobraźnię dzieci. Prace prezentowały się pięknie. Końcowym punktem było przejście do pieca, w którym będą wypalane upominki dla mam. Wszyscy z ciekawością wysluchali jak będzie wyglądał ten proces.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Borzych za odwiedziny. Jak zawsze miło było Was gościć. Do zobaczenia.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)