Dziś maturzyści mierzą się z matematyką. Drugi dzień matur

fot. KP
W środę, 8 maja tegoroczni maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów.# Dziś mierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. Jutro czeka ich egzamin z języka angielskiego.
Absolwenci liceów i techników zasiedli do egzaminu z matematyki o godz. 9.00. Maturzyści mają już za sobą egzamin z podstaw języka polskiego.
W piątek, 10 maja rozpoczną się natomiast egzaminy na poziomie rozszerzonym. Tego dnia uczniowie napiszą maturę z wiedzy o społeczeństwie i z języka niemieckiego. Po weekendzie, w poniedziałek 13 maja odbywać będą się egzaminy z języka angielskiego i filozofii. We wtorek, 14 maja na egzamin przybędą ci, którzy na poziomie rozszerzonym wybrali biologię lub język rosyjski. W środę, 15 maja przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki i języka francuskiego. Kolejno odbędą się następujące egzaminy: W czwartek, 16 maja - egzamin z chemii oraz z historii muzyki, W piątek, 17 maja - egzamin z geografii oraz z języków mniejszości narodowych.
Po weekendzie odbędą się kolejne egzaminy na poziomie rozszerzonym. I tak: w poniedziałek, 20 maja - egzamin z języka polskiego raz z języków mniejszości narodowych. We wtorek, 21 maja - egzamin z historii oraz z języka hiszpańskiego. W środę, 22 maja - egzamin - egzamin z informatyki. W czwartek, 23 maja - egzamin z fizyki oraz z języka włoskiego. Maturalny maraton pisemny zakończy się 24 maja egzaminami w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół dwujęzycznych.
Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Wielki Czwartek. Rozpoczęło się Triduum Paschalne

Wielki Czwartek to jeden z # najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym, obchodzony w Wielkim Tygodniu, który prowadzi do Świąt Wielkanocnych.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 08-05-2024 17:03:42 napisał:
odpowiedz
Kwaśniewska , w dniu 08-05-2024 20:01:54 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!