Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 marca 2018

Dzień dostarczył wielu atrakcji. Zajęcia były formą zaliczenia projektu

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W kolejnym dniu naszego pobytu w Słowenii uczniowie BC Naklo przygotowali dla nas #całodniową wycieczkę po najpiękniejszych miejscach tego pięknego kraju. Zajęcia były formą zaliczenia projektu uczniów technikum ochrony środowiska, dlatego zarówno dla nas, jak i słoweńskich nauczycieli były niespodzianką.

Podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania fabryki butów w Tržič, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda ich produkcja od zaprojektowania poprzez ręczne wykonanie, aż do eksportu na cały świat, między innymi do Japonii, Niemiec i Szwajcarii. Następnie udaliśmy się na spacer po urokliwej miejscowości Tržič, a naszą uwagę przykuł smok ze stali przypominający tego, z serialu Gra o Tron. Uczniowie przybliżyli nam historię miasta i legendy z nim związane.

W drugiej części dnia udaliśmy się do miejscowości Bohinj położonej u podnóży Alp Julijsckich. Podążając za nowymi kolegami dotarliśmy do zabierającego dech w piersiach punktu widokowego. Stojąc w głębokim śniegu, nad wysokim urwiskiem zobaczyliśmy najwyższy szczyt Słowenii Triglav. Wiele śmiechu wywołało schodzenie w głębokim śniegu stromym szlakiem na dół. U celu drogi znalazł się XIV wieczny kościół, o którego historii opowiedział nam miejscowy ksiądz. Mogliśmy tam także obejrzeć między innymi rzeźbę głowy Jana Chrzciciela liczącą 600 lat.

Dzień dostarczył nam przepięknych widoków, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Ciekawostką jest również to, że wspomniany wyżej Triglav znajduje się na fladze Słowenii.

materiał: Magda Grześkowiak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)