Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

fot. MM

fot. MM

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

Program „Edukacja z wojskiem” na ostatniej prostej

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tematyki i sposobu poprowadzenia zajęć przez wojsko. Oddelegowany do szkolenia żołnierz wykazał się ogromną cierpliwością i profesjonalnie poradził sobie z młodzieżą. W obrazowy i praktyczny sposób przedstawił ważne treści m.in. z pierwszej pomocy. Na pewno skorzystamy z takich zajęć, o ile będą organizowane w przyszłości- powiedział dyrektor jednej ze szkół podstawowych uczestniczących w projekcie.

"Edukacja z wojskiem" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach programu żołnierze prowadzą zajęcia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia są dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów. Żołnierze prowadzą je w obecności nauczycieli.

Do 20 czerwca na Kujawach przeszkolonych będzie ponad 5000 uczniów ze 171 placówek oświatowych.

W całej Polsce w "Edukacji z wojskiem" 800 żołnierzy odwiedziło już 2,2 tys. szkół i przeszkoliło ponad 60 tys. uczniów.

Materiał: Ppor. Julia Rozworowska-Wolańska / koordynator wojewódzki programu „Edukacja z wojskiem”

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  przyjaciel psów, w dniu 13-06-2024 11:37:31 napisał:

  obym się mylił..... z wojskiem, czy formacją macierewicz???? precyzji brak i pewnie brak z tego powodu ' autor nie ...

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Gruby , w dniu 13-06-2024 11:54:43 napisał:

  Już od samej młodości pranie mózgu.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  wojak, w dniu 14-06-2024 11:23:53 napisał:

  Zlikwidowań te wszystkie licea wojskowe i terytorialsów a przywrócić służbę czynną jak kiedyś a nie jak teraz w liceach uczą teorii raz po raz zajęcia praktyczne , terytorialsi bawią w harcerzy przecież jak się patrzy na te formacje na uroczystościach to oni nie umieją nawet równo maszerować i utrzymać szyk a gdzie wyszkolenie na polu walki kiedyś taki synek był zabrany od mamy musiał się wstawić w jednostce na drógim końcu kraju nie było internetu by poprowadził docelowo trzeba było ruszyć bańką to już było początek szkoły życia na unitarce zero kontaktów z rodziną ewentualnie listy i prze pierwsze pół służby wycisk jak przetrwać na poligonie bo jak się popełniało błędy to był wycisk od starego wojska albo trepów a nie jak te biedny młody nie doszkolony żołnierz po dziewięciomiesięcznym szkoleniu rzucony od razu na granicę to można sobie wyobrazić ilu nie potrzebnie młodych nie doszkolonych zginęło pod czas wojny

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 14-06-2024 11:30:07 napisał:

  Do wojak nie jest żadną tajemnicą że terytorialsi i lice wojskowe stworzone są dla emerytowanych trepów by mogli sobie dorobić do emerytury przecież w gminie Mrocza też uczy emerytowany major WP

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 18-06-2024 14:58:54 napisał:

  Jednostki wojskowe zlikwidował wiadomo kto z prywatnych domów mieszkań zrobili koszary wiadomo kto zniszczyli zakłady pracy sprzedali firmy wiadomo kto i komu co nam pozostało wyrabiać się w zachodnich firmach które są na terenie kraju .Brawo rząd

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
KOBIZE
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)