Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

25 lipca 2021 0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 2

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

Młode zwierzę bez opieki matki? Upewnij się czy na pewno trzeba działać

W okresie wiosenno-letnim możemy natknąć się na# młode zwierzęta, które wydają nam się pozostawione bez opieki i wymagające pomocy. Stop! Najprawdopodobniej osobniki te wcale nie są w potrzebie, a nasza ingerencja może im bardziej zaszkodzić niż pomóc.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 2

Światowy Dzień bez Telefonu. Odłóż go chociaż na chwilę!

Kiedy ostatnio spędziliście dzień offline? Możemy się założyć, że# dawno, a przynajmniej - że nie zdarza się to często. Spróbujcie – warto. Obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. To świetna okazja, by się odłączyć (choćby na chwilę)!

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 1

Pracownicy potrzebują firmowej integracji. Zobacz pomysły na spotkanie

Aż 57% pracowników zgłasza potrzebę udziału w# integracji firmowej. W polskich firmach do niedawna najczęściej bowiem organizowano 2-3 tego rodzaju wydarzenia rocznie. Pomysł na imprezę firmową to zadanie, przed którym obecnie stanęło wielu managerów. A jak się zabrać do jego realizacji?

(czytaj więcej)
11 lipca 2021 0

Rocznie wykrywa się 22 tys. zachorowań. Jak zapobiegać rakowi płuca?

Rak płuca jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Polsce. Jak mu zapobiegać, rozpoznawać go i leczyć?

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 1

Jedna trzecia Polaków używa skrzynek prywatnych do celów służbowych

30 proc. polskich pracowników przyznaje, że korzystało z# prywatnego e-maila do załatwiania spraw zawodowych. Większość naszych rodaków – aż 70 proc. – twierdzi, że nigdy nie realizowało służbowych zadań przy pomocy prywatnych skrzynek pocztowych, wynika z badania Grupy Progres.

(czytaj więcej)
07 lipca 2021 0

Na wakacyjne plany Polaków znowu wpłynie pandemia. Ile chcemy wydać?

Niemal połowa Polaków, pytanych w ramach# cyklicznego badania Barometr Providenta, przyznała, że pandemia wciąż wpływa na ich plany na tegoroczne wakacje. Do najważniejszych czynników, które braliśmy pod uwagę należą obawy o bezpieczeństwo i zdrowie oraz niepewność, jak sytuacja pandemiczna będzie się kształtować w momencie wyjazdu.

(czytaj więcej)
03 lipca 2021 0

Troje lokalnych artystów połączyło siły. Poznajmy zespół Starless!

Trwający czas pandemii znacząco wpłynął na zdecydowaną# większość branż, w tym także muzyczną. Brak możliwości organizowania jakichkolwiek imprez, wydarzeń kulturalnych oraz koncertów spowodował, że wielu artystów musiało liczyć się z niespodziewanym zastopowaniem swoich planów. W dzisiejszym wydaniu GR Powiat porozmawiamy z członkami zespołu Starless, którzy rozpoczęli pracę nad swoim muzycznym projektem w marcu ubiegłego roku – czyli dokładnie wraz z początkiem pandemii.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Chętnie używamy aplikacji do obsługi konta. Nie boimy się cyberoszustów

Już blisko 70 proc. konsumentów używa aplikacji do# obsługi konta bankowego – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie UOKiK.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2021 0

Jak dbać o zęby i dziąsła w podeszłym wieku? Zdrowy uśmiech to wizytówka

Zdrowy uśmiech jest wizytówką człowieka w# każdym wieku, a dobra kondycja jamy ustnej wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Jak dbać o zęby i dziąsła w podeszłym wieku.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 2

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Pandemia wpłynie na plany wakacyjne. Nadal mamy obawy o zdrowie

Niemal połowa Polaków, pytanych w ramach cyklicznego# badania Barometr Providenta, przyznała, że pandemia wciąż wpływa na ich plany na tegoroczne wakacje. Do najważniejszych czynników, które braliśmy pod uwagę należą obawy o bezpieczeństwo i zdrowie oraz niepewność, jak sytuacja pandemiczna będzie się kształtować w momencie wyjazdu.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

W jaki sposób zadbać o kominek w lecie i dlaczego to takie proste?

Mówi się, że kominek pasuje do zimy jak ręka do rękawiczki, ale# co robić z kominkiem podczas ciepłych miesięcy? Mimo, że widok płonącego ognia ma w sobie coś magicznego, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, raczej nikomu nie uśmiecha się generowanie w domu dodatkowego źródła ciepła. Ale nawet poza sezonem, nieużywany kominek pozostaje centralnym punktem każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Jak to wykorzystać i w jaki sposób zadbać o kominek w lecie? Sprawdźmy.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2021 0

Jaką podłogę wybrać do domu lub mieszkania? Na co zwrócić uwagę

Wybór podłogi to poważna decyzja. Wpływa na nią kilka czynników# – trwałość, pomieszczenie, w którym ma być położona, łatwość w utrzymaniu czystości. Bierzemy także pod uwagę to, że o ile ściany możemy przemalować, zmieniać aranżacje wnętrz poprzez różne dodatki czy nowe meble, wymiana całej podłogi to znacznie większa i bardziej kosztowna operacja. Jak więc wybrać dobrze? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, aby wybrać podłogę, która będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego domu, a do jej utrzymania w czystości wystarczy dobry mop do paneli.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 1

Nowe badanie. Dieta roślinna łagodzi objawy Covid-19

Okazuje się, że tak - i jest to konkretny rodzaj diety, jak pokazują najnowsze badania, opublikowane właśnie w czasopiśmie naukowym „BMJ Nutrition, Prevention & Health”.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2021 0

Pracownicy chcą otrzymywać benefity służące domowej rozrywce

Co drugi pracodawca wsparł swojego# pracownika benefitem podczas pracy zdalnej. Aż 47% pracowników pracujących zdalnie otrzymało okolicznościową paczkę. Z upominków korzystał nie tylko sam pracownik, ale cała rodzina. Co 3 pracownik chciałby otrzymywać produkty służące domowej rozrywce, takie wnioski przedstawia badanie „Pracodawca wsparciem pracowników na home office”.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2021 1

Stosowanie środków ochrony roślin. Za nieprawidłowości czekają sankcje

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa mając na# uwadze wiosenną intensyfikację prac polowych przypomina o warunkach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, których przestrzeganie eliminuje zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)