Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2022

Kończy się rok szkolny. Niech żyją wakacje!

fot. UMWKP

fot. UMWKP

Dla ponad 287 tysięcy uczniów z regionu kończy się rok szkolny. Świadectwa # odebrało blisko 187 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem. To był wyjątkowy rok, pełen wyzwań i sprawdzianów. Czas rozpocząć wakacje!

– Niezależnie od tego,  czy  wyjedziecie  daleko,  czy  blisko,  macie  obowiązek  dobrze  ten  czas wykorzystać, rezygnując z rutyny i ładując akumulatory. Będą Wam musiały wystarczyć na dziesięć pracowitych miesięcy – mówi marszałek Piotr Całbecki

 Nasi uczniowie, nasi nauczyciele

W Kujawsko-Pomorskiem mamy około 730 szkół podstawowych, prawie 180 liceów oraz blisko 250 techników i szkół branżowych. Do tych i innych placówek edukacyjnych (także przedszkoli) w roku szkolnym uczęszczało w sumie 350 tysięcy dzieci i młodzieży. Pracuje w nich ponad 45 tysięcy nauczycieli.

Kończący się rok szkolny był szczególny. Aby umożliwić kontynuowanie nauki i wesprzeć w poznawaniu regionu uchodźców z Ukrainy, uruchomiliśmy zajęcia prowadzone w języku ukraińskim w naszej Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/38733-kujawsko-pomorska-e-szkola-doceniona-za-innowacyjnosc

Mamy wielu wybitnie uzdolnionych uczniów

W roku szkolnym 2021/2022 we wszystkich projektach stypendialnych o charakterze naukowym stypendia uzyskało prawie 1,5 tysiąca uczniów. W programie „Humaniści na start!” jest ich 400, Prymusów Pomorza i Kujaw jest 548, natomiast Prymusów Zawodu Kujaw i Pomorza II 500. Tytuł prymusa z powiatu nakielskiego otrzymał Adrian Nalepa, uczeń I LO im. B. Krzywoustego w Nakle.

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red.


Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Pedagog, w dniu 24-06-2022 15:11:57 napisał:

  Dla wielu tych dzieci to ponure koleje losu okupione samotnością.Pozostaną w murach własnych mieszkań,na placach pobliskich szkół.Dla nich wakacje to abstrakcja.Pomoc instytucjonalna dla rodzin ubogich to fikcja.Ile nakielskich dzieci cierpi,dla ilu wyjazd na obóz,kolonie to marzenie,którego nie zrealizują bo rodziców na to nie stać-? Pozostaną im osiedlowe trzepaki,obskurna przystań z koszmarną Notecią.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mateusz , w dniu 24-06-2022 21:15:04 napisał:

  Zapraszam pedagog na OS Kaz Wielkiego zobaczyc jak te biedne dzieci z OS Lokietka przyjezdzajac grac w kosza uzywaja slow uzywaja na Kur H jak pala PAPIEROSY PIJA PIWO i sikaja jak psy przy klatce bloku nr 6 a jak jest duzo moczu to sikaja przy nastepnej klatce smierdzi moczem wspaniali rodzice sie nie interesuja gdzie sa ich dzieci od 14 do 22 godz a sa to nastalatkowie w wieku14 15 lat wiec prosze nie uzalac sie nad nim bo ich wychowanie ma duzo do zyczenia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)