Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

19 maja 2020

Konkurs z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Ostatnie dni na zgłoszenia

Nagraj film lub piosenkę, przygotuj pracę plastyczną, napisz wiersz, udekoruj swój dom #lub podwórko i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Z okazji jubileuszu patrona naszego województwa zachęcamy mieszkańców regionu do udziału w konkursach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

- Pragnę zaprosić wszystkich mieszkańców do włączenia się w jubileuszowe obchody, oglądania transmisji telewizyjnych i internetowych oraz udziału w konkursach. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 „Urodziny papieża w moim domu”

W ramach konkursu zachęcamy mieszkańców województwa do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia). Regulamin konkursu.

Konkurs adresowany jest do:

- członków kół gospodyń wiejskich,

- druhów ochotniczych straży pożarnych,

- sołectw,

- członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

W każdej z powyższych kategorii wybierzemy po trzech zwycięzców oraz przyznamy po jednym wyróżnieniu. Koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, sołectwa oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które przygotowały najładniejsze dekoracje i przystroiły nimi swoje miejscowości w dniu urodzin papieża (18 maja), otrzymają nagrody finansowe:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

Zdjęcia wykonanych dekoracji wraz z podpisanym oświadczeniem można przesyłać jeszcze dziś (19 maja) na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wpisując „Urodziny papieża w moim domu”.

· Indywidualnie mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego mogą wziąć w nim udział, przesyłając zdjęcia wykonanych przez nich dekoracji na dzień urodzin Jana Pawła II (18 maja) do lokalnych i regionalnych mediów. Konkursy zostały ogłoszone przez redakcje w całym województwie. Zapraszamy do lektury gazet i portali internetowych, słuchania rozgłośni radiowych i oglądania materiałów telewizyjnych dotyczących konkursu oraz wzięcia w nim udziału. Laureaci otrzymają nagrody finansowe w wysokości 500 złotych.

 „Mój przyjaciel Jan Paweł II”

Dla tych, którzy chcą uczcić jubileusz setnej rocznicy urodzin papieża poprzez sztukę przygotowaliśmy kolejny konkurs. Do jutra (20 maja) czekamy na zdjęcia, filmy, prace plastyczne oraz utwory literackie i muzyczne, które wiążą się z Janem Pawłem II, jego pielgrzymkami i pontyfikatem. Prace wraz z podpisanym oświadczeniem prosimy przesyłać na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wpisując „Mój przyjaciel Jan Paweł II”. Regulamin konkursu.

Konkurs będzie podzielony na dwie kategorie:

- prace indywidualne,

- prace zbiorowe.

Wśród autorów prac indywidualnych nagrodzimy w trzech grupach wiekowych:

· do lat 8,

· 8-15 lat,

· powyżej 15 roku życia.

W każdej z powyższych kategorii przyznamy trzy nagrody główne i wyróżnienie:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

Prace zbiorowe mogą przesyłać przedszkola, szkoły, młodzieżowe domy kultury i inne placówki oświatowe oraz fundacje i stowarzyszenia. Spośród nadesłanych prac wybierzemy i nagrodzimy cztery:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 4
Pliki do pobrania
regulamin - dekorowanie.pdf
regulamin_konkursu_plastyczno-artystycznego.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  ewa, w dniu 19-05-2020 15:43:08 napisał:

  a wiecie ze ten Papiez.....wielki Jan Paweł II akurat najbardziej maskował pedofilow w kosciele? wiedział, ale siedział cicho aby miec sam władze.....wszystko jest udokumentowne......on chronił pedofilii.....ludzie otwórzcie oczy.......!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Nie oceniam , w dniu 20-05-2020 08:39:25 napisał:

  Takie przyszły czasy, że każdy ciska kamieniami na prawo i lewo. A może, kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Beata, w dniu 20-05-2020 19:16:39 napisał:

  Ciekawe kto wygrał konkursy moje wcale nie zostały przeczytane

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Arek, w dniu 23-05-2020 16:39:44 napisał:

  Kiedy będą wyniki?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Skup i sprzedaż części
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)