Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 maja 2020

Kościoły bez limitów, zgromadzenia na powietrzu do 150 osób. Co z weselami?

fot. arch.

fot. arch.

Koronawirus pokrzyżował plany wielu młodym parom, które swoje uroczystości musiały #przełożyć lub odwołać. Weselnicy długo czekali na jakiekolwiek informacje związane z tą kwestią. Dzisiaj są!

W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego obowiązuje obecnie zasada 10 m2 na osobę, ale już od 30 maja limity zostaną zniesione. Również w uroczystościach pogrzebowych nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób. Co istotne, w kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Zmienią się także zasady dotyczące zgromadzeń. Również od najbliższej soboty będzie możliwość organizacji zgromadzeń na powietrzu, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Co ważne, sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Również wesela i inne uroczystości rodzinne będą mogły się odbywać z udziałem 150 osób. Zmiany zaczną obowiązywać 6 czerwca. Weselnicy nie muszą nosić maseczek.

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (42) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (17)

  mangan, w dniu 27-05-2020 15:41:34 napisał:

  Zarażeń w Polsce powoli coraz więcej, rząd wciska kit, że sytuacja jest dobra, a to, co opisuje artykuł zwiększa szanse, że jeszcze dojdzie do 1000 i więcej na dzień w tym roku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (20)

  Dr, w dniu 27-05-2020 16:37:24 napisał:

  W galeriach sklepy i restauracje zdychają bo mało klientów i cały czas ograniczenia a w kościołach bez limitu. Chory kraj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (14)

  Lol, w dniu 27-05-2020 18:14:17 napisał:

  Wszędzie ograniczenia ale nie dla kałdonów

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (17)

  Realista, w dniu 27-05-2020 19:04:01 napisał:

  Kościół niczym się nie różni od sieci handlowych. Jedni i drudzy nastawieni na zysk.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (15)

  klub, w dniu 27-05-2020 20:26:50 napisał:

  Obleśny jest ten kler w Polsce, nie mają nic wspólnego z prawdziwą wiarą, tylko kasa im w głowie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Arkadia, w dniu 27-05-2020 22:42:36 napisał:

  "Również od najbliższej soboty będzie możliwość organizacji zgromadzeń na powietrzu, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny." Rozumiem, że w kościołach wchodzimy ile nas się zmieści bez zachowania 2 metrów odległości, ale jeśli chodzi o zgromadzenie ludzi "na powietrzu", to już ustalono limity i " 2-metrowy dystans społeczny" :D :D :D Nawet nie chce mi się tego skomentować :D

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Jan , w dniu 28-05-2020 09:45:07 napisał:

  Do wyżej wpisujących się jakie wy biedaki jesteście .... biedne zahukane żuczki , ziejące nienawiścią do innych ...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (8)

  Mieszkaniec, w dniu 28-05-2020 11:17:41 napisał:

  Dyskoteka nie wolno ale moherowe bez ograniczeń w kościele

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (11)

  Porazka, w dniu 28-05-2020 11:43:06 napisał:

  Rzygać się chce od waszej nienawiści do Kościoła. Ale...w trudnych, tragicznych sytuacjach kazdy z Was wznosi ręce do Boga prosząc o pomoc. Obludnicy. Wstyd.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 10 (10)

  Mig, w dniu 28-05-2020 11:49:08 napisał:

  Rząd który tworzy martwe prawo naraża się na śmieszność. Jak chcecie wyegzekwować dystans podczas mijania się na chodniku? Naprawdę myślicie że para idąca razem zachowa dystans? Wyobrażacie sobie że ludzie na weselu w kościele i po ceremonii w przestrzenie otwartej założą maski? Kto będzie liczył uczestników podczas spotkań z wyborcami w kampanii której podobno nie ma?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (6)

  aa, w dniu 28-05-2020 19:05:44 napisał:

  skoro do kościła można to co z komuniamii .Każda parafia ma inny termi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Hehe, w dniu 29-05-2020 07:00:38 napisał:

  Temat z dzisiejszego dnia. W Pliszczynie koło Lublina znaleziono nowe ognisko koronawirusa w kościele. Proboszcz prosi wszystkich wiernych aby kontaktowali się z sanepidem. Jakieś pytania?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Botox
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Pieczątki Colop
Oczyszczanie twarzy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)