Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2019

Laureatki wojewódzkiego konkursu. Prawa dziecka dobrze znane

Uczennice I LO w Nakle w dniu 06 lutego brały udział w II etapie konkursu „Dziecko to także człowiek, tylko jeszcze mały …..” .

Prawa dziecka oczami licealistów na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Klaudia Lewandowska z kl. I medycznej, Zofia Strzyżewska i Eliza Frankowska z kl. I angielskiej. Uczennice podczas egzaminu ustnego wykazały się szeroką wiedzą z zakresu rozwoju praw dziecka w Polsce i na świecie oraz historii wychowania
i opieki nad dzieckiem od XVI do XX wieku. Pytania komisji dotyczyły zagadnień historycznych
i prawnych oraz nawiązywały do nagrodzonych prac eliminacji szkolnych. Reprezentantki Krzywoustego znalazły się w ścisłym gronie laureatów uzyskując : I miejsce – Klaudia Lewandowska, III miejsce – Zofia Strzyżewska, wyróżnienie – Eliza Frankowska. Uczestniczki otrzymały cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Opiekunem laureatek była Pani Violetta Hejza. Gratulujemy zaangażowania i liczymy na dalsze sukcesy.

materiał: Violetta Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)