Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Nawet 160 zł za godzinę. Kto będzie odśnieżał drogi zimą?

fot. pixabay.pl

fot. pixabay.pl

Na terenie gminy Sadki trwa tzw. akcja „Zima 2019/2020". Gmina zaprosiła więc firmy#, które posiadają odpowiedni do odśnieżania sprzęt, do składania ofert. Wybrano kilku wykonawców. Kto i za ile będzie dbał o drogi w okresie zimowym na terenie gminy?

Wraz z okresem zimowym na drogach często panują niekorzystne warunki, takie jak gołoledź, opady śniegu czy lodowica. Konieczne jest więc, aby gmina, która odpowiada za drogi na swoim terenie, dbała o to, by przejazd po nich był możliwie jak najbardziej bezpieczny, mimo tych niekorzystnych warunków. W związku z tym, wójt ogłosił zaproszenie do składania ofert przez firmy, które dysponują odpowiednim do odśnieżania sprzętem. Głównym i jedynym kryterium wyboru firm była cena. Wybrano ostatecznie czterech wykonawców, którzy będą odpowiadać za odśnieżanie dróg gminnych w okresie zimowym w poszczególnych sołectwach. Ceny, jakie gmina będzie płacić za godzinę, są zróżnicowane i wahają się od 116 do nawet 160 zł. Lista wykonawców z podziałem na sołectwa oraz stawkami za godzinę prezentujemy w zestawieniu. Firmy będą związane z gminą umowami od 6 listopada br. do 30 kwietnia 2020 roku.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Zima, w dniu 05-12-2019 22:31:47 napisał:

    I co z tego jak gmina i tak oszczędza na odśnieżanie. Tak jak zeszlej zimy śnieg spadł i tak sobie leżał i leżał na końcu był tak zbity jak na lodowisku a odsniezac nie kazali.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Baterie
od 0,90PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Kwasy...
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)