Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Nawet 160 zł za godzinę. Kto będzie odśnieżał drogi zimą?

fot. pixabay.pl

fot. pixabay.pl

Na terenie gminy Sadki trwa tzw. akcja „Zima 2019/2020". Gmina zaprosiła więc firmy#, które posiadają odpowiedni do odśnieżania sprzęt, do składania ofert. Wybrano kilku wykonawców. Kto i za ile będzie dbał o drogi w okresie zimowym na terenie gminy?

Wraz z okresem zimowym na drogach często panują niekorzystne warunki, takie jak gołoledź, opady śniegu czy lodowica. Konieczne jest więc, aby gmina, która odpowiada za drogi na swoim terenie, dbała o to, by przejazd po nich był możliwie jak najbardziej bezpieczny, mimo tych niekorzystnych warunków. W związku z tym, wójt ogłosił zaproszenie do składania ofert przez firmy, które dysponują odpowiednim do odśnieżania sprzętem. Głównym i jedynym kryterium wyboru firm była cena. Wybrano ostatecznie czterech wykonawców, którzy będą odpowiadać za odśnieżanie dróg gminnych w okresie zimowym w poszczególnych sołectwach. Ceny, jakie gmina będzie płacić za godzinę, są zróżnicowane i wahają się od 116 do nawet 160 zł. Lista wykonawców z podziałem na sołectwa oraz stawkami za godzinę prezentujemy w zestawieniu. Firmy będą związane z gminą umowami od 6 listopada br. do 30 kwietnia 2020 roku.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Zima, w dniu 05-12-2019 22:31:47 napisał:

    I co z tego jak gmina i tak oszczędza na odśnieżanie. Tak jak zeszlej zimy śnieg spadł i tak sobie leżał i leżał na końcu był tak zbity jak na lodowisku a odsniezac nie kazali.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Odchudzanie
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pomoc drogowa
Czytniki kodów kreskowych
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Szafy przesuwne
Budowa hal
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)