Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2021

Nie żyje znana pisarka Lucinda Riley. Biblioteka przygotowała wystawę

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

W piątek 11 czerwca dotarła do nas drodzy czytelnicy bardzo# smutną wiadomość.

W wieku zaledwie 54 lat zmarła brytyjska pisarka Lucinda Riley. Największą popularność przyniosła jej saga "Siedem Sióstr", która także w naszej sadkowskiej bibliotece cieszy się ogromną renomą, gdyż czytelnicy często sięgają właśnie po te pozycje. Riley sprzedała na całym świecie ponad 30 milionów egzemplarzy. Trafiła na pierwsze miejsce różnego rodzaju list bestsellerów w 25 krajach 85 razy. Jej książki były nominowane do takich nagród jak włoska nagroda Bancarella, niemiecka The LovelyBooks Readers' Prize oraz Romantic Novel of the Year award, przyznawana przez Romantic Novelists' Association (Stowarzyszenie Pisarzy Romansów).

Chcielibyśmy państwu przedstawić małą wystawę dotyczącą biografii i bibliografii nieodżałowanej pisarki. Będzie można ją zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach.

Materiał: Joanna Brzozowska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)