Dziś mamy 3 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 września 2015
A klasa, grupa II

Niespodzianka w Sadkach!

Dokładnie 16 sierpnia podopieczni Krzysztofa Arndta zdobyli ostatnie i zarazem jedyne punkty w tym sezonie. W pozostałych spotkaniach wysoko przegrywali, lecz w końcu, w najmniej spodziewanym momencie doczekali się zwycięstwa#. I to nie z byle kim.

Sadki od premierowej wygranej zawodziły przegrywając mecz za meczem. I nie były to minimalne, czy pechowe porażki. Najniższa z nich to 0:5, a w czterech spotkaniach GLZS stracił aż 26 bramek! Mało kto mógł się spodziewać, że przełamanie przyjdzie w meczu z czwartą w ligowej hierarchii Notecią Łabiszyn.

Piłkarze mimo fatalnego okresu udowodnili, że potrafią być groźnym i równorzędnym rywalem dla każdego. Od pierwszych minut przeważali, co przełożyło się na wynik. Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Fajtanowski, a futbolówkę do siatki skierował Bartłomiej Gałkiewicz. To nie był jednak koniec dobrego w pierwszej połowie.

Strzelec gola otwierającego wynik spotkania do swojego dorobku dołożył asystę, po której prowadzenie podwyższył Jarosław Pikul. Przyjezdni nie mogli znaleźć recepty na bramkarza GLZS-u, a niewykorzystane sytuacje zemściły się. Jeszcze przed przerwą było 3:0 za sprawą Dawida Fajtanowskiego.

Goście nie potrafili zdobyć gola z gry, lecz z pomocą przyszły stałe fragmenty. Na początku drugiej połowy pokonali Szymona Cyganka z rzutu wolnego. Gol kontaktowy padł z rzutu karnego i w szeregi gospodarzy wkradało się coraz więcej nerwów. Mnożące się błędy nie przyniosły jednak negatywnych skutków. Miejscowi „dowieźli” jednobramkowe prowadzenie i mogli cieszyć się z trzech punktów.

Pięć tygodni oczekiwania na zwycięstwo to już szara historia, a w Sadkach zapowiadają walkę o kolejne punkty. - Porażki idą w zapomnienie, teraz czas na długą serię zwycięstw! Idziemy z głową do góry po kolejne punkty. Pokazaliśmy wszystkim sympatykom, którzy chwilowo w nas zwątpili, że można cieszyć oko naszą grą. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna jeszcze wiele razy pokaże, jak potrafi grać w piłkę. Czołówka nam niestraszna – czytamy na facebook’owym fan page’u klubu.

GLZS Sadki - Noteć Łabiszyn 3:2 (3:0)
Bramki: Bartlomiej Gałkiewicz, Dawid Fajtanowski, Jarosław Pikul

Oceń artykuł: 32 24