Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 grudnia 2017

Niezwykłe zajęcia w szkole. Punktem kulminacyjnym był trening sportowy

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W piątek, 15 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w #Samostrzelu wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu w ramach projektu profilaktyczno - sportowego Stowarzyszenia Akademii Sportu pt. BE ALIVE and Never Give up.

Wśród gości, którzy pojawili się z tego powodu w murach szkoły, byli m.in.: Artur Siódmiak – piłkarz ręczny, były reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich, brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku, Łukasz Kadziewicz - siatkarz, reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk, wicemistrz świata z 2006 r., Macin Kochanowski - psycholog, doktor Uniwersytetu Gdańskiego, współpracujący z reprezentacją Polski mężczyzn w piłce ręcznej, reprezentacją Polski w koszykówce na wózkach, młodzieżową reprezentacją Polski kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej, Hubert Czwarno – prawnik, karnista, specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów związanych z przestępstwami popełnianymi przez nieletnich oraz Paweł Mateńczuk, ps. Naval - były operator jednostki specjalnej GROM, który przetrwał piekło Afganistanu i Iraku. Poprowadzili oni I panel spotkania, podczas którego skupili się na kształceniu umiejętności radzenia sobie z napięciami. Pokazali, jak pracować w grupie i osiągać założone cele. Ponadto zaprezentowali wzorce do naśladowania, poinformowali o prawach i obowiązkach młodzieży oraz gdzie, w sytuacjach kryzysowych, szukać pomocy.

Punktem kulminacyjnym spotkania był  trening sportowy z udziałem wszystkich uczestników. Przez cały czas trwania tego niecodziennego wydarzenia, uczniowie z Samostrzela z niesłabnącym  zaangażowaniem włączali się w kolejne jego etapy. Do końca spotkania wykazywali także duże zainteresowanie propozycjami i chęć do współdziałania. W nagrodę, każdy otrzymał specjalnie przygotowany certyfikat, pamiątkowe gadżety, zdjęcia z autografami mistrzów.

Materiał: ZSP Samostrzel

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Odchudzanie
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)