Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

04 października 2015

Pamiętajmy, że mają swoje prawa

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konferencji we Florencji.

Celem tego święta jest uświadomienie ludziom, że zwierzę nie jest rzeczą, a żywa istota, która ma swoje prawa. Tego dnia wiele organizacji na rzecz ohcrony zwierząt i ich praw organizuje wydarzenia, podczas których stara się zwrócić uwagę społeczeństwa na prawa zwierząt, ich warunki bytowe podczas pobytu w schorniskach, konieczność sterylizacji zwierząt bezdomnych. Organizacje te zachęcają także do podj ecia decyzji o adpocji zwierząt, których liczba w schroniskach nadal jest za duża.

Patronem zwierząt jest święty Franciszek, którego wspomnienie odbywa się dzisiaj w kościele katolickim. 

Oceń artykuł: 36 35

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (6)

    Iga9350 , w dniu 04-10-2015 21:11:10 napisał:

    O zwierzętach trzeba pamiętać cały rok ,zwłaszcza o psach,które są nam bezgranicznie oddane ,a jak niektórzy je traktują jak się znęcają nad nimi,okaleczają a to dlatego ,że są za małe kary ,sądy umarzają sprawy albo w zawiasach dają i zastanawiam się czy tam pracują ludzie bez serca,przecież zwierzę to istota żywa która też czuje strach i ból .Po drugie kiedy jest nbajwięcej bezpańskich psów ,oczywiście latem w miesiącach urlopowych -wyrzucane z samochodów i po sylwestrze ,no ale ważne że ludzie się świetnie bawią zakazać tych pieprzo fajerwerków

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 4 (4)

    xxx, w dniu 05-10-2015 01:08:34 napisał:

    zamiast namawiać na adopcje pod głupim pretekstami, niech może zorganizują na godzinie wychowawczej jakieś pogadanki z dziećmi, by uświadomić "przyszłych właścicieli", ze zwierze to nie zabawka. bezmyślne branie zwierząt ze schroniska, by potem je porzucić, bo na wakacje nie można pojechać, zwierzę się znudziło albo rozchorowało to szczyt nieodpowiedzialności. chyba lepiej wziąć pupila na całe życie i mieć pełną świadomość swojego czynu, zamiast potem rozkładać ręce "co ja mam teraz biedny zrobić".

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)