Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Piknik w Dębowie. Artysta porwał do tańca mieszkańców

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W ostatnią sobotę (25.06) odbył się Piknik Prozdrowotny #w Dębowie. Przybyłych mieszkańców powitał Sołtys Pan Michał Olejniczak oraz Zastępca Kierownika Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Sadki Mariusz Czyż.

Wydarzenie rozpoczęło się ćwiczeniami, które poprowadziła mistrzyni fitness Pani Ewa Młynarczyk. Swój program dostosowała do średniej wieku uczestników, która tym razem była nieco niższa- a jak wiadomo warto od dziecka dbać o kondycję fizyczną i zapewniać dzieciom dużo ruchu na świeżym powietrzu.

O godzinie 18:00 zaczęły się animacje z firmą „Nie Pęka”. Były gry i zabawy z chustą, bańki mydlane i tańce. Jak na każdym pikniku tak i na tym w Dębowie przez 2h najmłodsi mogli również korzystać z dmuchańca.

W międzyczasie pojawiły się także lody dla dzieci, które zapewnił Sołtys Dębowa.
Na miejsce imprezy przyjechała Ochotnicza Straż Pożarna z Sadek. Panowie zaprezentowali swój najnowszy wóz gaśniczy opowiadając o jego szczegółach oraz nieprzeciętnym wyposażeniu. Zainteresowani (szczególnie dzieci) mieli okazję nie tylko zobaczyć z bliska poszczególne elementy, ale także je wypróbować. W ten upalny dzień niezwykle przydatna okazała się kurtyna wodna, którą strażacy uruchomili ku uciesze najmłodszych.
O godzinie 19:00 na scenie pojawił się Adam Krajewski ze swym występem muzycznym. Artysta porwał do tańca mieszkańców Dębowa.

Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowią nagrodę dla Gminy Sadki za zajęcie I miejsca w konkursie „Rosnąca Odporność” premiującym gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)