Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
24 maja 2018

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Omówiono wiele problemów

fot. powierzone

fot. powierzone

24 maja 2018 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i # Porządku. Obradom przewodniczył Tomasz Miłowski - starosta nakielski.

W posiedzeniu uczestniczył także Andrzej Kinderman - wicestarosta nakielski.  Temat wiodący dotyczył działań podejmowanych w celu ograniczenia zjawiska przemocy w rodzinie oraz sposobów pomocy jej ofiarom. W dyskusji uczestniczyli m.in. Marek Durałek - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, Aneta Buras-Walentowska - przedstawiciel dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią oraz przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych z samorządów gminnych. W powyższym temacie zwrócono uwagę na rosnącą ilość wszczynania procedury „Niebieskiej Karty” na terenie powiatu nakielskiego, czyli ogółu czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

Podczas spotkania członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie ocenili stan bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie powiatu nakielskiego. Piotr Kwiatkowski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią przedstawił informację o pracy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Nakle nad Notecią, którą również zaopiniowano pozytywnie.

Podczas posiedzenia przyjęto informację o funkcjonowaniu ratownictwa medycznego na terenie powiatu nakielskiego, którą przedstawił Marek Domżała – dyrektor ds. medycznych w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie. Z informacji wynika, że w pierwszym kwartale 2018 roku cztery zespoły ratownictwa medycznego zlokalizowane w Nakle nad Notecią, Szubinie, Kcyni oraz Mroczy interweniowały 1915 razy, z czego ok. 70% wezwań okazało się nieuzasadnionych. Znaczna część wezwań mogłaby być zrealizowana przez podstawową opiekę zdrowotną. Ponadto osoby wzywające karetkę rzadko przystępują do udzielania pierwszej pomocy. Świadomość mieszkańców w tym zakresie jest bardzo niska.

W sprawach bieżących poruszony został temat ochrony przed kleszczami, które mogą powodować zakażenie boreliozą i odkleszczowym zapaleniem mózgu. O podstawowych formach ochrony przed kleszczami poinformowała Ilona Świstowska - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią. Pani Świstowska poinformowała także o możliwości odpłatnego wykonania badania kleszcza w kierunku wykrycia obecności specyficznego DNA Borrelia spp. w kleszczu. Badanie jest wykonywane w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Starosta Nakielski poinformował, że do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy został złożony wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1926C Nakło-Bydgoszcz na ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią”. W przypadku otrzymania dofinansowania koordynatorem projektu będzie Powiat Nakielski, a jego realizatorami Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią, Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią.

materiał: Dariusz Domek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)