Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2018

Powiat promuje się za ponad 300 tys. zł. Na co dokładnie wydawane są pieniądze?

Z zaplanowanych na promocję 377 tys. 429 zł wydano w 2017 roku 325 tys. 347 zł, tj. 86,2%. Środki # przeznaczone zostały na działalność Wydziału Rozwoju oraz Referatu Turystyki i Sportu. Na co konkretnie przeznaczono pieniądze?

Wydział Rozwoju miał w swoim planie 281 tys. 879 zł, a wydał 255 tys. 697 zł, tj.90,71%. Wydatki dotyczyły m.in. zakupu materiałów promocyjnych (roll up, kubki, ładowarki samochodowe, torby prezentowe, smycze, długopisy, odblaski) oraz trofeów, zestawów piśmienniczych, aparatu i termosu. Przeznaczono 30 tys. zł na nagrody zarządu za osiągnięcia artystyczne i sportowe w roku poprzednim. Wznowiono publikację pt. „Niebo nad Krajną i Pałukami” oraz „Polska znana i nieznana”. Opłacono umowy o dzieło z autorami Monografii Powiatu Nakielskiego, jak również umowy zlecenia związane z ochroną na wodzie i sprzątaniem na organizowanych imprezach. Największe środki przeznaczono na zorganizowanie imprezy pr. „Przystań w kolorze blue” - 76.700 zł. Ponadto zrealizowano także obchody Powstania Wielkopolskiego, imprezę Disco Marina, kino letnie oraz Konwent Starostów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Udzielono również dotacji na współorganizację imprez z gminami powiatu nakielskiego na łączną kwotę 15 tys. zł.

Referat Turystyki i Sportu miał zaplanowane na wydatki 40 tys. zł, a wydał 25 tys. zł, tj. 62%. Wydatki dotyczyły głównie organizacji uroczystości wręczenia nagród zarządu powiatu za 2016 rok, udziału w Targach Turystyczno-Ogrodniczych „Lato na Wsi” oraz w targach „Agro-Tech”, które odbyły się w Minikowie, udziału w targach turystycznych Travel&Taste w Bydgoszczy, a także współorganizacji festynu „Przystań w kolorze blue”. Ponadto, zakupiono upominki dla przedstawicieli partnerskiego powiatu Elbe-Elster w trakcie wizyty starosty niemieckiego w Polsce, zorganizowano wystawę artystów zawodowych w Nakle nad Notecią oraz wizytę w Międzynarodowym Młodzieżowym Tygodniu Sztuki w GutSaathain, wizytę przedstawicieli powiatu nakielskiego w Muhlbergu oraz wyjazd orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej do Herzbergu.

Poza promocją, wydano 142 tys. 975 zł na tzw. „pozostałą działalność”. Tutaj ujmowane są wydatki zarządu powiatu, a do największych poniesionych w 2017 roku należą: składki członkowskie na rzecz Związku Powiatów Polskich, Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Lokalnej Grupy Rybackiej, Stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Nadnoteckich oraz Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz – łącznie 111 tys. zł. Pieniądze wydano również na zakup nagród, upominków oraz trofeów dla uczestników konkursów (3632 zł), aparatu cyfrowego Canon (użyczenie Klinice im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy), termosu na płyny (użyczenie PSP Nakło) i alkomatu iBLOW (użyczenie KWP Bydgoszcz) – łącznie 4169 zł; naczyń na potrzeby Starostwa (796 zł), usług transportowych (3000 zł), koszulek z nadrukiem na VI Rodzinny Rajd Rowerowy Kolumb (1300 zł), a także na strojenie instrumentów muzycznych w ramach współorganizacji konkursu pianistycznego dla dzieci (1000 zł), udział starosty w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich (725 zł) oraz nominację rolnika do konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2017 (1476 zł).

Oceń artykuł: 4 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  XXX, w dniu 02-06-2018 12:24:35 napisał:

  Czekam aż [podobne rozliczenia przedstawi społeczeństwu rząd...

  odpowiedz

  • 10 (16)

  sd, w dniu 02-06-2018 16:12:49 napisał:

  A ile poszło na pensje partyjnych pociotków

  odpowiedz

  • 4 (14)

  obserwator, w dniu 02-06-2018 21:09:42 napisał:

  To jest rozbój w biały dzień.Potworzyli sobie różne związki a w nich etaty dobrze płatne dla znajomków.

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Turysta Miłowski, w dniu 04-06-2018 08:36:42 napisał:

  Zorganizowano wizytę w Międzynarodowym Młodzieżowym Tygodniu Sztuki w GutSaathain, wizytę przedstawicieli powiatu nakielskiego w Muhlbergu. Wychodzi na to, ze Starostwo Powiatowe w Nakle to biuro turystyczne dla powiatowych polityków rodem z PSL i PO.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  MADE IN CCPEU, w dniu 05-06-2018 08:31:44 napisał:

  Skasowaliście mój komentarz, powtórze zatem jeszcze raz:) Nie naróbcie w galoty. Widać, jak podrzędny portal z równie podrzędnym wydaniem papierowym ma ból zadka o wszystko do gminy i do powiatu, głównie o pieniązki. Ja rozumiem, wolny rynek, zaoranie socjalizmu itd, ale realizowanie ślepo chorej misji przywódcy prowadzi do rychłej powtórki z innej znanej gazetki. No i nie żebyście byli jakoś specjalnie opiniotwórczy, ale potem nakielskie mydło powtarza to co słyszało gdzieś tam i od kogoś, nie mając przy tym o tym bladego pojęcia, dodatkowo nie wyrabiając nawet minimalnej krajowej, bo wiadomo, socjal lepszy :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Skup i sprzedaż części
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Drobne naprawy
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Żel UV 5ml
7,50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)