Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2018

Powiat promuje się za ponad 300 tys. zł. Na co dokładnie wydawane są pieniądze?

Z zaplanowanych na promocję 377 tys. 429 zł wydano w 2017 roku 325 tys. 347 zł, tj. 86,2%. Środki # przeznaczone zostały na działalność Wydziału Rozwoju oraz Referatu Turystyki i Sportu. Na co konkretnie przeznaczono pieniądze?

Wydział Rozwoju miał w swoim planie 281 tys. 879 zł, a wydał 255 tys. 697 zł, tj.90,71%. Wydatki dotyczyły m.in. zakupu materiałów promocyjnych (roll up, kubki, ładowarki samochodowe, torby prezentowe, smycze, długopisy, odblaski) oraz trofeów, zestawów piśmienniczych, aparatu i termosu. Przeznaczono 30 tys. zł na nagrody zarządu za osiągnięcia artystyczne i sportowe w roku poprzednim. Wznowiono publikację pt. „Niebo nad Krajną i Pałukami” oraz „Polska znana i nieznana”. Opłacono umowy o dzieło z autorami Monografii Powiatu Nakielskiego, jak również umowy zlecenia związane z ochroną na wodzie i sprzątaniem na organizowanych imprezach. Największe środki przeznaczono na zorganizowanie imprezy pr. „Przystań w kolorze blue” - 76.700 zł. Ponadto zrealizowano także obchody Powstania Wielkopolskiego, imprezę Disco Marina, kino letnie oraz Konwent Starostów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Udzielono również dotacji na współorganizację imprez z gminami powiatu nakielskiego na łączną kwotę 15 tys. zł.

Referat Turystyki i Sportu miał zaplanowane na wydatki 40 tys. zł, a wydał 25 tys. zł, tj. 62%. Wydatki dotyczyły głównie organizacji uroczystości wręczenia nagród zarządu powiatu za 2016 rok, udziału w Targach Turystyczno-Ogrodniczych „Lato na Wsi” oraz w targach „Agro-Tech”, które odbyły się w Minikowie, udziału w targach turystycznych Travel&Taste w Bydgoszczy, a także współorganizacji festynu „Przystań w kolorze blue”. Ponadto, zakupiono upominki dla przedstawicieli partnerskiego powiatu Elbe-Elster w trakcie wizyty starosty niemieckiego w Polsce, zorganizowano wystawę artystów zawodowych w Nakle nad Notecią oraz wizytę w Międzynarodowym Młodzieżowym Tygodniu Sztuki w GutSaathain, wizytę przedstawicieli powiatu nakielskiego w Muhlbergu oraz wyjazd orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej do Herzbergu.

Poza promocją, wydano 142 tys. 975 zł na tzw. „pozostałą działalność”. Tutaj ujmowane są wydatki zarządu powiatu, a do największych poniesionych w 2017 roku należą: składki członkowskie na rzecz Związku Powiatów Polskich, Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Lokalnej Grupy Rybackiej, Stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Nadnoteckich oraz Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz – łącznie 111 tys. zł. Pieniądze wydano również na zakup nagród, upominków oraz trofeów dla uczestników konkursów (3632 zł), aparatu cyfrowego Canon (użyczenie Klinice im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy), termosu na płyny (użyczenie PSP Nakło) i alkomatu iBLOW (użyczenie KWP Bydgoszcz) – łącznie 4169 zł; naczyń na potrzeby Starostwa (796 zł), usług transportowych (3000 zł), koszulek z nadrukiem na VI Rodzinny Rajd Rowerowy Kolumb (1300 zł), a także na strojenie instrumentów muzycznych w ramach współorganizacji konkursu pianistycznego dla dzieci (1000 zł), udział starosty w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich (725 zł) oraz nominację rolnika do konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2017 (1476 zł).

Oceń artykuł: 4 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  XXX, w dniu 02-06-2018 12:24:35 napisał:

  Czekam aż [podobne rozliczenia przedstawi społeczeństwu rząd...

  odpowiedz

  • 10 (16)

  sd, w dniu 02-06-2018 16:12:49 napisał:

  A ile poszło na pensje partyjnych pociotków

  odpowiedz

  • 4 (14)

  obserwator, w dniu 02-06-2018 21:09:42 napisał:

  To jest rozbój w biały dzień.Potworzyli sobie różne związki a w nich etaty dobrze płatne dla znajomków.

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Turysta Miłowski, w dniu 04-06-2018 08:36:42 napisał:

  Zorganizowano wizytę w Międzynarodowym Młodzieżowym Tygodniu Sztuki w GutSaathain, wizytę przedstawicieli powiatu nakielskiego w Muhlbergu. Wychodzi na to, ze Starostwo Powiatowe w Nakle to biuro turystyczne dla powiatowych polityków rodem z PSL i PO.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  MADE IN CCPEU, w dniu 05-06-2018 08:31:44 napisał:

  Skasowaliście mój komentarz, powtórze zatem jeszcze raz:) Nie naróbcie w galoty. Widać, jak podrzędny portal z równie podrzędnym wydaniem papierowym ma ból zadka o wszystko do gminy i do powiatu, głównie o pieniązki. Ja rozumiem, wolny rynek, zaoranie socjalizmu itd, ale realizowanie ślepo chorej misji przywódcy prowadzi do rychłej powtórki z innej znanej gazetki. No i nie żebyście byli jakoś specjalnie opiniotwórczy, ale potem nakielskie mydło powtarza to co słyszało gdzieś tam i od kogoś, nie mając przy tym o tym bladego pojęcia, dodatkowo nie wyrabiając nawet minimalnej krajowej, bo wiadomo, socjal lepszy :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Lakiernictwo
Czytniki kodów kreskowych
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Odchudzanie
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)