Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2018

Promowanie nauki wśród młodzieży. Uczniowie wysłuchali wykładu

fot.pow

fot.pow

14 grudnia 2018 r., zgodnie z podpisaną umową o współpracy oraz promowaniu nauki#, młodzież technikum informatycznego została zaproszona w imieniu władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na zorganizowane warsztaty tematyczne na Wydziale Mechatroniki i Informatyki Stosowanej UKW w Bydgoszczy.

Uczniowie mogli wysłuchać wykładu na temat „Programowania i sterowania robotów”, który wygłosił dr Piotr Kotlarz.

Młodzież w podziale na grupy laboratoryjne wzięła aktywny udział w zajęciach o tematyce: "Programowanie i sterowanie robotów" – prowadzone przez dr. P. Kotlarza oraz jego studentów, "Projektowanie nowoczesnych stron WWW" - prowadzone przez dr. inż. M. Piechowiaka oraz "Edytor tekstowy w assemblerze", których przygotowaniem zajął się dr J. Łukowski.

Współpraca, którą rozpoczęła 10 lat temu p. Anna Otrembska  z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, to szansa dla uczniów Staszica na zdobycie szerokiej wiedzy naukowej, ale także skorzystania z wielu pracowni wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, poznania struktury uczelni.

Dzięki cyklicznym wyjazdom wielu naszych absolwentów decyduje się kontynuować naukę na kierunku informatyki jak również mechatroniki UKW w Bydgoszczy.

Dziękujemy za przygotowane zajęcia.

Życzymy spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia – młodzież TI wraz z opiekunami p. A. Otrembska, p. W. Traczyk, p. D. Januszewska, p. M. Daniel.

materiał: Maciej Daniel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)