Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

fot. GIOŚ

fot. GIOŚ

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

- Walka z przestępczością środowiskową to jeden z priorytetów Inspekcji Ochrony Środowiska. Stawiamy na współpracę ze służbami i ciągłe podnoszenie kompetencji. Szkolenia to okazja do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie ścigania przestępstw przeciwko środowisku – podkreśla Joanna Piekutowska, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Szkolenia, które ruszyły w maju 2023 r., adresowane są przede wszystkim do funkcjonariuszy Policji zajmujących się zwalczaniem przestępczości środowiskowej. Ich celem jest podniesienie świadomości na temat najważniejszych zagrożeń w sferze ochrony środowiska. Uczestnicy omawiają między innymi zadania i uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska i zagadnienia związane z tzw. szarą strefą w gospodarowaniu odpadami.

Wśród tematów znalazły się także kwestie mechanizmów nielegalnego postępowania z odpadami oraz współpracy służb i instytucji, a także różne aspekty kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów.

Docelowo, do połowy 2024 roku, przeszkolimy blisko 1200 funkcjonariuszy.

Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)