Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Ślubowali "służyć wiernie Narodowi". W szeregi garnizonu wstąpiło 53 funkcjonariuszy policji

fot. pow.

fot. pow.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski #przyjął dzisiaj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już jutro rozpoczynają kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (…).”

Te słowa roty wybrzmiały dzisiaj (22.06.22) na sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego, Jego Zastępcy insp. Artura Malinowskiego, Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Infułata Stanisława Kotowskiego oraz Kadry Kierowniczej kujawsko-pomorskiego garnizonu, a wypowiedziało je 53 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości, zarówno Komendant Wojewódzki, jak i Kapelan prosili adeptów policyjnej sztuki, by "nie zapomnieli o kształtowaniu siebie, swojego charakteru, bo to niezmiernie ważne! Dobrze ukształtowany policjant to nie tylko dobrze wykształcony policjant, ale także mający swoją niezłomną osobowość i charakter".

Zgodnie też wyrazili nadzieję, że „zobaczymy się tu wszyscy razem po szkoleniu”.
Nowo przyjęci policjanci już jutro rozpoczynają kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Po powrocie zaś rozpoczną służbę w rodzimych jednostkach: 11 w KMP w Bydgoszczy, 4 w KMP w Toruniu, 5 w KMP w Grudziądzu, 3 w KPP w Inowrocławiu, po 2 w KPP w Nakle oraz Sępólnie i po jednym w KMP we Włocławku, w KPP w Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, a także Tucholi. 22 natomiast wybrało służbę w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy.

Policjantom, składającym ślubowanie, życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia!

Materiał: kom. Przemysław Słomski / Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 16 (20)

  Emer.policjant, w dniu 23-06-2022 13:32:01 napisał:

  Życie brutalnie zweryfikuje ich wyobrażenie "o służbie" Codzienna służbowa rzeczywistość wywróci im spojrzenie na ten zawód.Pozostanie garstka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (17)

  Wyznawca Pisiorkowców, w dniu 23-06-2022 16:21:32 napisał:

  Gnębić naród służyć władzy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Luiza , w dniu 23-06-2022 17:34:08 napisał:

  Chal, chal, chal

  odpowiedz

  • -5 (9)

  czytelnik, w dniu 23-06-2022 20:26:22 napisał:

  W trudnych sytuacjach wołamy: policja........Dziękujemy.

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Karas, w dniu 23-06-2022 20:26:28 napisał:

  Silni wobec słabych, słabi wobec silnych. Za te cyrki wbrew prawu co odstawiali podczasz całej tej pandemi, nękaniu przedsiębiorców wielki ... im w zadki!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (12)

  Amatorka , w dniu 23-06-2022 21:51:48 napisał:

  Łapanki przed dino za brak maseczki, do tego się tylko nadają

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (13)

  Wioletta , w dniu 23-06-2022 22:41:02 napisał:

  Widać patologia na tym portalu komunistycznym ma się dobrze, usuwanie komentarzy to norma. Tak robili komuniści i złodzieje, i dalej to samo jest teraz .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -6 (12)

  niki, w dniu 23-06-2022 23:08:36 napisał:

  Czym więcej policjantów tym większe bezpieczeństwo obywateli!

  odpowiedz

  • 5 (9)

  zzz, w dniu 24-06-2022 09:15:57 napisał:

  "Służyć wiernie...Prezesowi..." i bronić domu Jego szczelnie... W tym kraju nie ma Policji. Po '89 roku zmieniła się jedynie nazwa. Mentalność pozostała, co pokazali podczas strajku kobiet. Nawet degenerat nie walnął by pałką własnej matki. Łapanki na drogach i ściąganie kasy na 500+ zaraz po wprowadzeniu nowego "taryfikatora". Zastraszanie przedsiębiorców podczas pandemii. Długo by wymieniał. Milicja była milicją i nią pozostanie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 24-06-2022 11:41:19 napisał:

  prosze wymienic cala zaloge w kcyni mamy ich dosc

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kamrat, w dniu 24-06-2022 11:52:00 napisał:

  Juz sie zbroja na jesien. Spokojnie Polacy juz niedługo przejmiemy wladze w tym kraju. Polsko-jezyczni czuja oddech na plecach.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  podziwiam, w dniu 24-06-2022 14:52:20 napisał:

  fajna na 5 zdjęciu :)

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Aspirant, w dniu 24-06-2022 15:15:53 napisał:

  Życzę powodzenia i sukcesów, no i miłego pobytu na szkółce kto był ten wie....

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Człowiek wolny, w dniu 24-06-2022 16:24:19 napisał:

  Co trzeba mieć w głowie żeby iść do policji. Jest tyle pracy twórczej i godnej człowieka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  ryba gitarowa, w dniu 25-06-2022 10:18:39 napisał:

  Na zdjęciach mundury z czasów MO. Resztę dopowiedzcie sobie sani...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Czytelnik, w dniu 25-06-2022 23:05:45 napisał:

  Komentarze Pisza.ludzie. I.debile..ale.trzeba..im. Wybaczyc

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)