Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2021

Spotkanie kadry kierowniczej doradztwa rolniczego. Gościem była sekretarz stanu

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sekretarz stanu Anna Gembicka wzięła wczoraj udział w spotkaniu kadry kierowniczej doradztwa rolniczego.

Spotkanie odbyło się w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Wśród poruszonych tematów znalazły się między innymi kwestie Lokalnych Partnerstw ds. Wody oraz budowania Krajowej Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych. Wiceminister Anna Gembicka zwróciła uwagę na rolę doradztwa w tworzeniu Lokalnych Partnerstw Wodnych (LPW). Zapewniła wsparcie ministerstwa i konkretne działania w tej sprawie.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie dr Ryszard Zarudzki przedstawił problemy we wdrażaniu LPW w województwie kujawsko-pomorskim. W szczególności wskazał na procesy społeczne, które mają integrować partnerów na rzecz racjonalnego gospodarowania wodą

KRAJOWE DNI POLA
Jutro sekretarz stanu Anna Gembicka weźmie udział w Krajowych Dniach Pola Minikowo 2021, organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Europejski Zielony Ład na pol@ch w Polsce”.

Targi AGRO-TECH
Imprezą towarzyszącą Krajowym Dniom Pola Minikowo 2021 będą Międzynarodowe Targi Rolno - Przemysłowe „AGRO-TECH”, impreza wystawienniczo-targowa stawiająca na nowatorskie rozwiązania, a tym samym stwarzającą odwiedzającym dobrą okazję do poszerzenia wiedzy i zebrania informacji niezbędnych do podjęcia decyzji w procesie inwestowania i unowocześniania gospodarstw rolnych powodujących zwiększenie ich konkurencyjności. Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem „Europejskiego Zielonego Ładu na polskich polach”. Szczegóły: http://agro-tech-minikowo.pl/.

Materiał: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  ekonom, w dniu 19-06-2021 01:02:49 napisał:

  Najtrudniejsza dola chłopa. I trwa to już od 1920 roku.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Rolas, w dniu 19-06-2021 07:39:13 napisał:

  Odwiedziła działaczy PSL - PO. W ODR po staremu.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  PiS, w dniu 19-06-2021 08:40:47 napisał:

  Pan Zarudzki jest z PSL?. Takie mam wrażenie..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Narożniki
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)