Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze". Przedstawiono wiele istotnych informacji

fot. KM

fot. KM

We wtorek, 11 września w sali Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Sadkach odbyło się # spotkanie dla mieszkańców dotyczące rządowego programu pn. "Czyste powietrze".

Zebranych przywitał wójt Sadek Dariusz Gryniewicz. Następnie, głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Na spotkaniu przedstawiono podstawowe informacje dotyczące zanieszczyczenia powietrza, wyjaśniono czym jest emisja wysoka i niska, określono czym jest smog. Przedstawicielki WIOŚiW informowały także o szkodliwym wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Zgodnie z założeniami programu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków, założenie nowoczesnego typu ogrzewania (jak np. pompy ciepła), wymianę starego kotła grzewczego czy stolarki okiennej, a także jego ocieplenie.

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodów osób fizycznych starających się o dofinansowanie. Im niższe dochody tym wyższy poziom dofinansowania.

W ostatniej części spotkania przedstawiciele WIOŚiW instruowali, w jaki sposób prawidłowo wypełniać wniosek o dofinansowanie.

Tego typu spotkania zostaną przeprowadzone w każdej gminie w Polsce. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meble łazienkowe
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble łazienkowe
Żel UV 5ml
7,50PLN
Masaż leczniczy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)