Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze". Przedstawiono wiele istotnych informacji

fot. KM

fot. KM

We wtorek, 11 września w sali Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Sadkach odbyło się # spotkanie dla mieszkańców dotyczące rządowego programu pn. "Czyste powietrze".

Zebranych przywitał wójt Sadek Dariusz Gryniewicz. Następnie, głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Na spotkaniu przedstawiono podstawowe informacje dotyczące zanieszczyczenia powietrza, wyjaśniono czym jest emisja wysoka i niska, określono czym jest smog. Przedstawicielki WIOŚiW informowały także o szkodliwym wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Zgodnie z założeniami programu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków, założenie nowoczesnego typu ogrzewania (jak np. pompy ciepła), wymianę starego kotła grzewczego czy stolarki okiennej, a także jego ocieplenie.

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodów osób fizycznych starających się o dofinansowanie. Im niższe dochody tym wyższy poziom dofinansowania.

W ostatniej części spotkania przedstawiciele WIOŚiW instruowali, w jaki sposób prawidłowo wypełniać wniosek o dofinansowanie.

Tego typu spotkania zostaną przeprowadzone w każdej gminie w Polsce. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
Wulkanizacja
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Mikrodermabrazja
Metkownice
od 179PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Drobne naprawy
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)