Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Turyści na spotkaniu z Armenią - Perłą Kaukazu. Uczniowie smakowali tradycyjnych przysmaków

fot. pow

fot. pow

22 listopada na zaproszenie nauczycieli przedmiotów turystycznych i geograficznych# odbyła się wyjątkowa i oryginalna lekcja geografii nt. "Armenia - Perła Kaukazu". O tym egzotycznym dla uczniów kraju opowiadały p. Lusine Hovhannisyan oraz p. Narine Maloyan.

Młodzież klas pierwszych ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej pozyskała wiele cennych informacji o tym dziesięć razy mniejszym niż Polska  kraju.  Dzięki atrakcyjnym filmom i prezentacji przyszli pracownicy biur podróży poznali bogatą historię i kulturę Armenii.

Uczniowie mieli również okazję "posmakować"  tego pięknego kraju, ponieważ bohaterki wystąpienia zadbały o ormiański, tradycyjny poczęstunek jaki jest m.in.: lavash - ormiański chleb w formie placków, ser -  mrchna bun oraz sudżuk - wytwarzany z soku winogron, mąki i orzechów włoskich aromatyczny, słodki przysmak.

Zdjęcia i ciekawe opowieści oraz ormiański poczęstunek  były nieocenionym uzupełnieniem i podsumowaniem lekcji geografii. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem, a na koniec wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie.

Materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)