Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2021

Tydzień Czytania Dzieciom dobiegł końca. Dzieci świetnie się bawiły

fot. Aneta Rózga -Miniszewska

fot. Aneta Rózga -Miniszewska

1 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w# Sadkach wraz z klasą 3a i paniami Elżbietą Niedzielską i Judytą Pawlaczyk zakończyła Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”.

Z tej okazji gość specjalny p. Mariusz Czyż kierownik GOPS, przeczytał uczniom wiersz Jana Brzechwy „Kaczki”. Debiut pana Mariusza w roli czytającego bardzo spodobał się trzecioklasistom, co pokazali nagradzając go gromkimi brawami.
Następnie, pomimo deszczowej aury, dzieci bawiły się przy czytaniu przez dyrektora GBP w Sadkach „Lokomotywy” i „Warzyw” Juliana Tuwima. Podczas ulewy uczniowie grali w kalambury rysując hasła ,którymi były tytuły wierszy polskich autorów. Wiele frajdy dostarczyły też zabawy związane z wierszami Jana Brzechwy takimi jak: „Na wyspach Bergamutach” czy „Dzik”.
Układanie wieży z klocków i puszczanie baniek mydlanych zakończyło XX Tydzień Czytania Dzieciom w GBP w Sadkach.
Ideą przeprowadzenia zajęć dla przedszkolaków i uczniów była promocja wartościowej literatury dla dzieci poprzez pryzmat świetnej zabawy. Myślę ,że zachęciłyśmy wszystkich biorących udział w naszych wydarzeniach, że warto czytać dzieciom, szczególnie utwory polskich autorów. Do zobaczenia za rok.

Materiał: Joanna Brzozowska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)