Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 września 2018

Uczniowie ZSP w Samostrzelu zdobywają dodatkowe kwalifikacje zawodowe

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W miesiącu sierpniu br. 15 uczniów technikum weterynarii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych #im. W. Witosa w Samostrzelu uczestniczyło w kursie inseminacyjnym zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja”.

Młodzież pod opieką  p. Agnieszki Krusik posiadała możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a przede wszystkim zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych i uprawnień. Wykłady prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną usystematyzowały i wzbogaciły wiedzę teoretyczną uczniów dotyczącą budowy narządów rozrodczych bydła, fizjologii rozrodu krowy, techniki zabiegu unasienniania, uwarunkowań prawnych inseminacji w świetle obowiązujących przepisów Polskich i UE, zasad pracy hodowlanej selekcji i doboru zwierząt do kojarzeń, dokumentacji hodowlanej, programów hodowlanych oraz BHP podczas pracy ze zwierzętami i ciekłym azotem.

Młodzież zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystała podczas zajęć praktycznych, które odbywały się w rzeźni. Ćwiczyli na wypreparowanych narządach rozrodczych, samodzielnie przygotowywali nasienia do wykonania zabiegu inseminacji oraz wykonywali zabieg sztucznego unasienniania. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym, którego wszyscy uczestnicy zdali pozytywnie. W pierwszym tygodniu września uczniowie otrzymali  certyfikaty, które uprawniają ich do inseminowania krów w świetle prawa polskiego oraz unijnego.

Materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)