Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2018

Uczniowie na wycieczce zawodowej. Dowiedzieli się wiele o specyfice procesu logistycznego

fot.pow

fot.pow

20 listopada 2018 roku grupa uczniów klas trzecich i czwartych# kształcących w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali wzięła udział w wycieczce do firmy Kawczyński Logistics, mieszczącej się w Ślesinie.

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z tajnikami drogowego  transportu międzynarodowego a przede wszystkim - z przewozami chłodniczymi do takich krajów jak, między innymi: Hiszpania, Portugalia, Holandia czy Niemcy.

Uczniowie dowiedzieli się wiele o specyfice całego procesu logistycznego, pracy spedytorów, kierowców i planistów czy typach stosowanych w firmie naczep – chłodni. Mogli zobaczyć najnowocześniejsze zabezpieczenia ładunku (np. termografy czy alarmy), systemy monitorujące przebieg procesu transportowego oraz sposób funkcjonowania giełdy transportowej. Przykłady praktyczne, obrazujące codzienną działalność dużej firmy transportowej, były znakomitym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej.           

Należy podkreślić, że uczniowie i ich opiekunowie spotkali się bardzo pozytywnym przyjęciem oraz profesjonalną prezentacją pracy firmy, za co bardzo dziękują.

materiał: Maciej Muzalewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)