Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2018

Uczniowie na wycieczce zawodowej. Dowiedzieli się wiele o specyfice procesu logistycznego

fot.pow

fot.pow

20 listopada 2018 roku grupa uczniów klas trzecich i czwartych# kształcących w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali wzięła udział w wycieczce do firmy Kawczyński Logistics, mieszczącej się w Ślesinie.

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z tajnikami drogowego  transportu międzynarodowego a przede wszystkim - z przewozami chłodniczymi do takich krajów jak, między innymi: Hiszpania, Portugalia, Holandia czy Niemcy.

Uczniowie dowiedzieli się wiele o specyfice całego procesu logistycznego, pracy spedytorów, kierowców i planistów czy typach stosowanych w firmie naczep – chłodni. Mogli zobaczyć najnowocześniejsze zabezpieczenia ładunku (np. termografy czy alarmy), systemy monitorujące przebieg procesu transportowego oraz sposób funkcjonowania giełdy transportowej. Przykłady praktyczne, obrazujące codzienną działalność dużej firmy transportowej, były znakomitym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej.           

Należy podkreślić, że uczniowie i ich opiekunowie spotkali się bardzo pozytywnym przyjęciem oraz profesjonalną prezentacją pracy firmy, za co bardzo dziękują.

materiał: Maciej Muzalewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)