Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2018

W kościele zawisły dzwony. Była to bardzo szczególna chwila dla mieszkańców Sadek

fot.powierzone

fot.powierzone

Dzisiaj, 9 października o godzinie 8:00 byliśmy świadkami chwili szczególnej, bowiem na dzwonnicy# kościoła parafialnego w Sadkach, zawisły dzwony, których bicie przez następne 400 lat będą słuchały pokolenia mieszkańców Sadek. Inicjatorem zakupu nowych dzwonów był poprzedni proboszcz ks. Krzysztof Wiśniewski.

W tym szczególnym wydarzeniu brał udział wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, ks. proboszcz Witold Korowajczyk, inspektor nadzoru budowlanego Andrzej Niedbała, pracownicy UG w Sadkach, OSP oraz RSP w Sadkach. W imieniu własnym oraz ks. Proboszcza, Wójt pragnie złożyć serdeczne podziękowania dyrektorowi Cukrowni w Nakle nad Notecią Panu Czesławowi Muszyńskiemu, prezesowi RSP w Sadkach Panu Henrykowi Fejfrowi, druhom z OSP  za użyczenie sprzętu oraz pracowników, aby sprawnie i precyzyjnie przeprowadzić całą akcję.

Materiał: A Zwierzchowska UG Sadki

Oceń artykuł: 17 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • -10 (24)

  Pablosos, w dniu 09-10-2018 21:56:04 napisał:

  Proboszcz_Kozak - ubrany po roboczemu (Filcaki, kamizelka), jak na razie nie znam, Człowiek Pracy:)

  odpowiedz

  • 2 (36)

  Zbulwersowany, w dniu 10-10-2018 16:17:59 napisał:

  To jest szczyt chamstwa. Gryniewicz i Niedbała przy dzwonach? To jest tylko i wyłącznie zasługa ks. Wiśniewskiego że te dzwony są w naszej parafii. Jak można być tak obłudnym. Ludzie dobrze wiedzą kto sfinansował zakup dzwonów. "Czemu dzwon głośny? Bo pusty!"

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (19)

  Nemo, w dniu 10-10-2018 20:38:16 napisał:

  Faktycznie, wójt i pinb sprawiają wrażenie, jakby to oni byli fundatorami. Fajnie jest stanąć w cudzym blasku, zwłaszcza przed wyborami. Na szczęście na dzwonach są odpowiednie inskrypcje. "...i szczenięta jedząokruchy, które spadają ze stołów.... " Mt,15,27

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (12)

  Marian, w dniu 11-10-2018 06:14:32 napisał:

  Coś mi się wydaje, że to parafianie składali się na dzwony? Czyżbym się mylił i sfinansowała je gmina z PINB?

  odpowiedz

  • 3 (15)

  Wiki, w dniu 11-10-2018 08:52:25 napisał:

  Z tego co Wiem to wójt zorganizował dźwig do wciągnięcia dzwonów. A Pan Niedbała występował w roli inspektora nadzoru budowlanego. Jeśli ktoś w się angażuje w jakąś inicjatywę to jego obecność jest nawet pożądana. Widać przynajmniej, kto się angażuje w życie społeczne , a nie w ciepłym domku siedzi i wypisuje głupoty w necie. Krytykanci!!! trzeba było przyjść z tego co wiem wstęp był wolny.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Cukier, w dniu 11-10-2018 22:39:00 napisał:

  Czy Muszyński z cukrowni to tatuś Muszyńskiego który startuje od Gryniewicza? Ręka rękę myje? Coś za coś? Słaby gest panie wójcie!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Botox
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Masaż leczniczy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)