Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

25 marca 2023

W kręgu literatury dziecięcej. Uczniowie opowiadali o ulubionych książkach

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Na zaproszenie Pani Patrycji Bączkowskiej bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej# w Sadkach odwiedziła Szkołę Podstawową w Dębowie. Tam przeprowadziła zajęcia dla uczniów klas I-IV.

Dzieci pracowały w dwóch grupach, a każda otrzymała temat odpowiedni do wieku. Na początku wszyscy chętnie opowiadali o swoich ulubionych książkach. Przechodząc do klasyki literatury dziecięcej uczniowie bez problemu wymieniali postaci takie jak Bolek, Lolek, Reksio czy Koziołek Matołek.

Następnie starsza grupa wysłuchała fragmentu książki "Podróże Pana Kleksa", odpowiadała na pytania do tekstu. Praca plastyczna (wymyślenie i zilustrowanie nowej przygody Pana Kleksa) dała możliwość do rozwinięcia wyobraźni. Efektem były piękne rysunki.

Na młodsze dzieci również czekało zadanie plastyczne. Musieli oni wymyślić i zilustrować kolejną podróż Bolka i Lolka. Wśród gwaru rozmów powstały bardzo pomysłowe obrazki.

Serdecznie dziękujemy Pani Patrycji Bączkowskiej za zaproszenie i możliwość przeprowadzenia zajęć. Bardzo miło było u Was gościć.

Materiał: Monika Mitek / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)