Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2018

Ważna rola wolontariuszy w społeczeństwie. Podziękowania za pomoc

fot. Renata Woźny

fot. Renata Woźny

11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury podsumowano IX edycję konkursu „Wolontariusz Roku # Powiatu Nakielskiego 2018”.

Uroczystość rozpoczął Starosta Nakielski, który w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę, jaką pełnią wolontariusze w życiu społecznym. Następnie publiczność obejrzała program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle oraz ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica.

Najważniejszym punktem uroczystości było podsumowanie IX edycji konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”. Wyróżnione osoby i ich działalność były kolejno przedstawiane, a sylwetki wolontariuszy zostały przybliżone widowni za pomocą prezentacji multimedialnych. Następnie Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz wiceprezes fundacji „Salus Homini" Bogumiła Krzemińska wręczyli laureatom konkursu statuetki oraz pamiątkowe adresy i albumy.

Tytułem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2018” wyróżniono czternaście osób, w tym osiem uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego. Są to:

Katarzyna Piasecka – kl. III oa
Joanna Podemska – kl. III med.
Wiktoria Boinska – kl. III med.
Julia Hamerska – kl. III med.
Jagoda Bugaj - kl. III med.
Marta Wegner – kl. III med.
Sonia Żelichowska – kl. III med.
Martyna Nowak – kl. III med.

Wyróżnione uczennice wśród różnych form działalności na rzecz innych, takich jak organizacja i udział w akcjach charytatywnych, honorowe krwiodawstwo, działania w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych, Związku Harcerstwa Polskiego, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przede wszystkim zaangażowały się w pomoc w terapii dzieci autystycznych prowadzonej w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią. Pracowały z dziećmi przez 1– 2 godziny w każdym tygodniu w okresie nauki w liceum.

materiał: Renata Woźny 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)