Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
18 marca 2018

Zagraniczna przygoda dobiegła końca. Ostatnim przystankiem była Praga

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Praga, stolica Czech, przywitała uczniów ZSP w Samostrzelu oraz ich opiekunów niezbyt przyjemną, mroźną aurą. Mimo to, ostatni #etap naszego dwutygodniowego wyjazdu, uważamy za udany. Dzięki sympatycznej pani przewodnik, Marzenie Sedlákovej, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta i poznaliśmy ich ciekawą historię.

Pani przewodnik zabrała nas na taras widokowy, skąd podziwialiśmy piękną panoramę starej części Pragi. Kolejnym ważnym punktem był pałac prezydencki i gotycka katedra pod wezwaniem trzech świętych, Wojciecha, Wita i Wacława. Tutaj usłyszeliśmy historię związaną z budową świątyni i legendę o św. Wojciechu. Nie mogliśmy ominąć Mostu Karola, na którym usytuowana jest m. in. figura św. Jana Nepomucena zrzuconego w XIV w do Wełtawy na rozkaz króla Wacława IV. Po dotknięciu, na pamiątkowej tablicy, psa i kobiety spełniane są życzenia. Nie zabrakło również regionalnej czeskiej kuchni. Każdy miał możliwość spróbowania tradycyjnych knedlików. Takim smacznym i miłym akcentem zakończyliśmy naszą zagraniczną przygodę.

Ciekawostką jest to, że w ciągu jednego roku przez Most Karola przechodzi 8 milionów turystów.

materiał: Kacper Kozłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)