Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

26 listopada 2019

Zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Poznały herb i hymn Krajny

fot. A. Misiorek-Franków

fot. A. Misiorek-Franków

W miniony piątek instruktor z Nakielskiego Ośrodka Kultury poprowadziła spotkanie dla #uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadkach z cyklu „My jesteśmy Polakami i swoją kulturę ludową znamy”, „Krajna moja mała ojczyzna”.

Dzieci podczas zajęć poznały herb i hymn Krajny, a także strój noszony w XIX wieku oraz haft krajeński. Nauczyły się polki krajeńskiej, pobawiły się w tradycyjne zabawy dzieci mieszkających na omawianym terenie. Każde dziecko mogło także utrwalić poznane wiadomości, kolorując ilustrację, przedstawiającą postać w stroju krajeńskim.

Materiał: A. Misiorek-Franków

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)