Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

03 marca 2020

Zajęcia w czytelni. Uczniowie śledzili losy statku MS Batory

fot. Aneta Rózga

fot. Aneta Rózga

Dnia 26 lutego w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odbyły się zajęcia #upamiętniające stulecie zaślubin Polski z morzem. Na warsztatach mieliśmy przyjemność gościć klasę IIc wraz z opiekunkami p. Wydrzyńską oraz p. M. Tchórzewską.

Dzieci wysłuchały historii powstania statku M/S Batory, a następnie obejrzały 8 krótkich filmików przedstawiających 8 najważniejszych etapów służby okrętu. Następnie uczestnicy zajęć wykonali trzy zadania nawiązujące do wcześniej zaprezentowanych filmików. W drugiej części warsztatów uczniowie tworzyli postacie załogi słynnego "szczęśliwego statku". Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, a uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy naszego M/S Batorego.

Materiał: Aneta Rózga

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)