Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2022

Zimowe piosenki i wigilijna opowieść. Przedszkolaki w świątecznym nastroju

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

fot. Ewa Fikowska, Magda Krzemińska, Irena Fejfer, Magdalena Sobiecka

W środę, 14 grudnia wraz z Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia w najmłodszych grupach przedszkola# Dobre Ludki. Były to Pszczółki oraz Biedronki.

Dzieci przywitały nas śpiewem. Zimowe piosenki od razu wprowadziły świąteczny nastrój. Kiedy usiedliśmy w kole przyszedł czas na wigilijną opowieść. Bibliotekarka Monika Mitek przeczytała dzieciom bajkę o przygodach zwierzątek i Świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu ich historii przyszła pora na omówienie z dziećmi jej treści. Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale wsłuchały się w treść bajki i bez problemu odpowiadały na wszystkie pytania Pani Moniki. Bajka zdecydowanie przypadła im do gustu.

Następnie nastał czas na radosną twórczość. Animatorka kultury GOK Magdalena Sobiecka przygotowała dla dzieci papierowe bombki oraz kartonowe choinki. Zadaniem Dobrych Ludków było ich ozdobienie. Do dyspozycji miały kredki, kolorowe papiery- takie błyszczące i brokatowe oraz samoprzylepne ozdoby- naklejki dżety, cekiny. Materiały zachwyciły przedszkolaków i w mig przystąpiły do pracy. Każde dziecko wykonało po 2 bombki. Kiedy wszystkie były już gotowe można było ozdobić nasze smutne kartonowe choinki. Za sprawą dzieci już po chwili zamieniły się w piękne, wesołe i kolorowe drzewka! 

Jako że w naszym przedszkolu panie szczególnie dbają o tzw. "dobre wychowanie" dzieci, to oczywiście nie obyło się bez pięknych podziękowań ze strony przedszkolaków oraz świątecznych życzeń! Dzieci wręczyły nam piękne, ręcznie robione kartki oraz mały upominek. Nie obeszło się bez przytulasów! To był bardzo miły gest i cudownie spędzony poranek! 

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)