Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

18 września 2021

Złoto i brąz dla sióstr Pochowskich. Zaprezentowały się świetnie w Spale

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 26-28.08.2021 r w Spale (łódzkie) rozegrano# XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych.

W trzydniowych zawodach Centralny Ośrodek Sportu w Spale gościł blisko 1600 sportowców ze wszystkich 16 województw. Wsród 6 dyscyplin sportowych znalazły się również zapasy kobiet. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowały między innymi zamieszkałe w gminie Mrocza siostry Patrycja i Dominika Pochowskie. Dominika wystartowała w kategorii do 69 kilogramów i była zdecydowaną fawotytką do złotego medalu. Niestety niegrożny uraz wykluczył Dominikę z dalszych walk i ostatecznie musiała się zadowolić brązowym medalem. Starsza siostra Dominiki, Patrycja walczyła w kategorii do 76 kilogramów. Patrycja zwycięzyła 3 pojedynki nie dając przeciwniczkom żadnych szans. Zameldowała się na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Zrzeszenia LZS. - Pierwszy start po przerwie wakacyjnej wypadł znakomicie. Litry potu wylane na letnich obozach zaprocentowały, na sześcioro zgłoszonych zawodników nasi podopieczni wywalczyli 6 medali. Jesteśmy dumni z tego że mamy w swoich szeregach tak znakomite i utalentowane zapaśniczki jak Patrycja Pochowska i Dominika Pochowska - powiedziała po zawodach Prezes ULKS GRYF Wojnowo Pani Wiesława Strzelecka.

Materiał: Jarosław Janiszewski - ULKS GRYF Wojnowo 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    lamaniec, w dniu 19-09-2021 10:46:54 napisał:

    Brawo dziewczyny życzę Wam następnych zwycięstw .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomidor malinowy
4,99PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)