Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Patrycja Michalik, nauczyciela z Nakła, nominowana do ogólnopolskiej nagrody

fot. pow.

fot. pow.

Patrycja Michalik, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr# 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z Nakła nad Notecią, została nominowana do ogólnopolskiej Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich za stworzenie oraz prowadzenie Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!” skierowanego do młodzieży.

Głosowanie odbywa się na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/ . Aby głos był ważny, należy wskazać nominowanego w każdej kategorii. Każda osoba może oddać codziennie jeden głos.

Celem Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!” jest rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego i rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród młodzieży. W pierwszej edycji projektu wzięło udział 135 nauczycieli z 68 szkół z całej Polski, a inicjatywa została objęta honorowym patronatem Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, pana Sławomira Napierały. Program opracowany został w taki sposób, aby realizować podstawę programową i rozwijać kompetencje kluczowe uczniów w oparciu o kontekst historyczny z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania – metody projektu i TiK. Młodzież poznała przebieg powstania z punktu widzenia powstańców, cywili i dzieci, starała się zrozumieć okupacyjną codzienność oraz nauczyła się rozpoznawać symbole związane z powstaniem. Nastolatkowie zanurzyli się w twórczości Kamila Baczyńskiego i Anny Świrszczyńskiej, podążali ulicami wojennej Warszawy z narratorem „Pamiętnika z powstania warszawskiego”, a także starali się zrozumieć cierpienie wynikające z utraty bliskiej osoby, czytając list do Krysi z „Ziela na kraterze” M. Wańkowicza. Ze sprawozdań nadesłanych przez nauczycieli wynikało, iż projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 ogłoszono drugą edycję projektu – została ona objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Materiał: Beata Zglenicka 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 74 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)