Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2024

Konkurs "Polska Wieś w Europie". W nagrodę wycieczka do Brukseli

fot. ZSCKR w Samostrzelu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

W finale 3. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu #„Polska Wieś w Europie”, który odbył się 19 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, reprezentacja ZSCKR Samostrzel w składzie – Aleksander Leks, Łukasz Pikulik oraz Dawid Sikorski – zajęła ostatecznie 4. miejsce wygrywając kilkudniowy wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Instytucji Unii Europejskiej.

Rozgrywkę cechowała zacięta walka dziesięciu finałowych drużyn, wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności i niestety regulaminowe kontrowersje. W pierwszej rundzie zmagań przeprowadzonych w formule teleturnieju „1 z 10” drużyna z Samostrzela zdobyła komplet punktów i awansowała bezpośrednio do ścisłego finału z udziałem pięciu najlepszych ekip. Na tym etapie, po wspaniałym, pełnym emocji finiszu, Aleksander, Dawid i Łukasz zagwarantowali sobie udział w dogrywce o 3. miejsce. Jako pierwsi nacisnęli przycisk na pulpicie i przystępując do odpowiedzi zostali zagłuszeni przez drugiego z uczestników dogrywki. Rundę arbitralnie anulowano, a stanowczy protest z naszej strony został odrzucony bez rzeczowych, konkretnych wyjaśnień ze strony jury. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 4. pozycji, a miejsca na podium zajęły szkoły z Radomia (1. miejsce), Marianowa (2. miejsce) i Bielska-Białej (3.miejsce). Pozostał niedosyt, ale i oczywista radość z fantastycznego wyniku, dzielnej postawy, duma z braterskiego wsparcia w niełatwej, stresującej sytuacji. Przybyliśmy do stolicy pełni nadziei na sukces, opuściliśmy ją z bardzo dobrym wynikiem i – co najważniejsze – wysoko podniesionymi głowami.

Uroczystość wręczania nagród uświetnili swoją obecnością minister rolnictwa i rozwoju wsi – Czesław Siekierski oraz komisarz UE ds. rolnictwa – Janusz Wojciechowski.

Dzień przed finałowymi zmaganiami uczestnicy wzięli udział w grze fabularnej zorganizowanej przez Centrum Multimedialne „Europa Experience – Spotkania z Europą” w Warszawie.

Opiekunem niesamowitej drużyny był Marek Jackiewicz. Niezawodnym kierowcą jak zawsze Wiesław Wójcik.

Materiał: Damian Poniewierski / ZSCKR w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)