Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

03 lutego 2021

Spotkanie policjantów z dziećmi. Maluchy brały aktywny udział w zajęciach

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjantka zajmująca się nieletnimi oraz dzielnicowi z# komendy powiatowej w Nakle spotkali się wczoraj z przedszkolakami w Ślesinie. Mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie.

Wczoraj (2.02.21) w Przedszkolu w Ślesinie gościli mł. asp. Zofia Wrzeszcz zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowi z nakielskiej komendy.

Mundurowi dużo czasu poświęcili na omówienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomnieli, którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię. Poznane zasady przedszkolaki miały okazję ćwiczyć wspólnie z policjantami na miasteczku ruchu drogowego.

Funkcjonariusze mówili też, jak bezpiecznie spędzać zimą czas na świeżym powietrzu, przypominali dzieciom o właściwym ubiorze oraz korzystaniu z uroków zimy w miejscach bezpiecznych i pod nadzorem dorosłych.

Maluchy, które spotkały się z mundurowymi za aktywny udział w zajęciach otrzymały kolorowanki, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)