Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Za nami obrady w Sadkach. Szykuje się podwyżka cen za śmieci

fot. MM

fot. MM

29 września w sali nr 1 Gminnego # Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Sadkach zorganizowano L Sesję Rady Gminy Sadki. O jakich tematach dyskutowano?

W swoim sprawozdaniu wójt Dariusz Gryniewicz odniósł się m.in. do kwestii nieuniknionych podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które czekają w niedalekiej przyszłości czekają mieszkańców. Miesięczna stawka może nawet przekroczyć 40 zł. To jednak nie jedyny problem gminy. Z uwagi na rosnące ceny energii, sadkowscy włodarze podjęli decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych.

Ponadto w wolnych głosach i wnioskach radni zwrócili uwagę na m.in. wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Mickiewicza w Sadkach przy jednoczesnym braku jakiegokolwiek większego parkingu, na którym kierowcy mogliby zaparkować swoje pojazdy. Rozmawiano także o ewentualnej budowie drogi gminnej na ul. Tomyślaka, negatywnym rozpatrzeniu wniosku o powołaniu młodzieżowej rady gminy oraz o terenie przyległym do rzeki Rokitka w Sadkach, który zdaniem radnej Hanny Czelińskiej jest zaniedbywany.

W trakcie sesji radni zapoznali się również z informacją o realizacji budżetu gminy Sadki za pierwsze półroczne 2022 roku oraz podjęli kilka uchwał, m.in. w sprawie postanowienia o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpadu komunalne oraz w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Sadki.

Oceń artykuł: 3 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (11)

  Ewa, w dniu 30-09-2022 10:59:17 napisał:

  Pani Sołtys tylko potrafi glośno krzyczć.....nic nie robi tylko ubliża innym.....jak w tym przysłowiu.....pies który dużo szczeka.....

  odpowiedz

  • 1 (7)

  I COI CWANIAKI, w dniu 30-09-2022 11:53:00 napisał:

  ROZWIĄZAĆ TO TOWARZYSTWO, A PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ NA UBOGICH

  odpowiedz

  • 2 (8)

  On, w dniu 30-09-2022 13:10:34 napisał:

  Tak Panie wojcie powie pan firmie wyworzacej odpady że nawet zaakceptujecie stawkę 50 zł i mieszkancy beda placic. Zenada.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Gustaw, w dniu 30-09-2022 13:17:52 napisał:

  Co za banda. Jeszcze im przedłużyli kadencje.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  wąsal62, w dniu 30-09-2022 14:18:36 napisał:

  niech zrzekną się diet. Co na tę podwyżkę marilola ?

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Mieszkanka gminy Sadki, w dniu 30-09-2022 14:22:41 napisał:

  Ciekawe ilu z tych którzy komentują to poddani partii rządzącej ? Do siebie miejcie pretensje że takie życie mamy , nie do tych radnych !!!!! Wstydzić się powinni Ci którzy teraz obarczają winą innych, za to że tak głosowali i że nadal

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  Katarzyna , w dniu 30-09-2022 14:29:42 napisał:

  A na co państwo liczyliście ?Łapki się wyciąga po plusy na wszystko, a i tak ciągle mało !!! Tylko brać,brać i brać !!! Kiedyś trzeba za to rozdawnictwo zapłacić !!! Więc płacić i nie jęczęć teraz .

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Piotr, w dniu 30-09-2022 14:33:30 napisał:

  Zakaz zatrzymywania na Mickiewicza istnieje od ZAWSZE, lecz niektórzy, pewnie po otrzymaniu mandatu, przypomnieli sobie o zasadach ruchu drogowego i znaczeniu znaków drogowych. Wiejskie prawo jazdy nie zwalnia od odpowiedzialności i umiejętności parkowania w miejscach wyznaczonych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Mig, w dniu 30-09-2022 18:17:35 napisał:

  PIS obniżył PIT kosztem samorządów teraz trzeba to oddać w opłatach. Najlepiej sponsoruje się z cudzego.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  sprzedawca waty cukrowej, w dniu 01-10-2022 12:58:25 napisał:

  Na Pudziana to wydano kasę , discopolo i wata cukrowa aż sie leje na niby piknikach zdrowotnych, niech ten to rzadko bywa w pracy sie weżmie za robote i coś wyczruje bo nie zamierzam mu płacić z mich pieniędzy

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Grupa , w dniu 02-10-2022 16:02:37 napisał:

  Zawsze myślałem że gminą rządzi kompletny nieudacznik, a tu okazuje się że to cwaniak który wie jak ułożyć się i załatwić pieniądze na zbliżającą się kampanie wyborczą. Kilka festynów na wsiach i wyborcy kupieni za własne pieniądze.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Agata, w dniu 05-10-2022 18:01:33 napisał:

  Z tego co mi wiadomo, wywóz nieczystości powinien być samofinansowany czyli gmina nie może doplacać do wywozu śmieci Co oznacza wpływy od mieszkańców mają pokrywać faktury od wirmy wywozowej. Może przed podwyżkami byłoby dobrze pokazać mieszkańcom zestawienie z ostatnich lat, nawet i nie miesięcy bo to zbyt oszerny temat jest. Zdaję sobie sprawę że są rodziny zalegające z płatnościami, pytanie czy gmina dopłaca czy jest na plusie

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Maria, w dniu 06-10-2022 19:25:28 napisał:

  To jeszcze zróbcie coś z niebieskim fiatem który stoi przy wjeździe na ulice Mickiewicza. Dzień w dzień stoi i blokuje. Gdzie wtedy jest policja?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)