Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

25 kwietnia 2018

Eliminacje OWiUR. Uczniowie z Samostrzela nie zawiedli

fot. pow.

fot. pow.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych # konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

20 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których udział wzięli najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu.  W trakcie piątkowych zmagań IV miejsce w bloku: produkcja zwierzęca wywalczył  Marek Kapczyński uczeń klasy IV Technikum Weterynarii i tym samym zakwalifikował się do finału etapu centralnego. Na wyróżnienie zasługują również:  Magdalena Grześkowiak z klasy III Technikum Weterynarii, która zajęła wysokie 4 miejsce w bloku: weterynaria, Weronika Babiarz z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu - VI miejsce w bloku: architektura krajobrazu, Jakub Okoński z klasy IV Technikum Rolniczego - VI miejsce w bloku: produkcja roślinna, oraz Szymon Wójcik z klasy II Technikum Rolniczego - IX miejsce w bloku: agrobiznes.

W eliminacjach okręgowych OWiUR wzięło udział kilkuset uczniów szkół średnich z całej Polski. Nie było łatwo - mówili zgodnie, a jednak po raz kolejny uczniowie z Samostrzela nie zawiedli.

Eliminacje centralne XLII edycji OWiUR odbędą się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniach 7-8.06.2018 r.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: M. Piasecka, J. Lach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)