Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
10 marca 2018

Kolejny dzień pełen wrażeń. Zakończyła go wizyta w kawiarni

fot. powierzone

fot. powierzone

Piąty dzień naszych praktyk zawodowych rozpoczęliśmy wizytą w Cebelarski Center Gorenjskie, # gdzie pokazano nam proces pozyskiwania i przetwarzania miodu.

Mieliśmy okazję zaprezentować nasze talenty artystyczne, każdy własnoręcznie przygotował świeczkę z wosku pszczelego. Podziwialiśmy tradycyjne dla tego terenu geograficznego ule, na których znajdowały się panele- wloty do uli z rysunkami o tematyce religijnej lub żartobliwej.

Następnie wybraliśmy się do wielopokoleniowego gospodarstwa rolnego, zajmującego się produkcją i przetwórstwem mleka. Oprowadzono nas po farmie, na której mogliśmy zobaczyć hodowane tam zwierzęta. Miłą niespodzianką była degustacja jogurtów, serów oraz ciast przygotowanych przez gospodarzy. Drugą część dnia spędzaliśmy zwiedzając Bled, znajduje się tam jeden z najstarszych zamków w Słowenii. Zobaczyliśmy m.in. muzeum, a z zamkowego tarasu mogliśmy podziwiać jezioro Bled i wyspę, na której znajduje się kościół.

Istnieje legenda, według której przyszły Pan Młody musi wnieść swoją ukochaną po 99 schodach na szczyt wieży kościoła, jest to forma przypieczętowania ich miłości.

Dzień zakończyliśmy słodkim akcentem, całą grupą wybraliśmy się do kawiarni, gdzie mieliśmy okazję spróbować regionalne kremówki i ciastka.

Ciekawostką dnia jest to, że w zeszłym roku pewien Austriak wyłowił z jeziora Bled 2,5 metrową rybę.

materiał: Weronika Stopa

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)